צילום: Yonatan Sindel/Flash90

ראש המל"ל במכתב לשרים: ממליץ על הגבלות נוספות למניעת התקהלות

מאיר בן שבת שיגר מכתב לשרי הממשלה וביקש מהם לשלוח לו המלצות להגבלות נוספות למניעת התקהלות עד לשעה 20:00 הערב. במכתבו כותב ראש המל"ל: "ייתכן כי לא יהיה די בצעדים אלה כדי להגיע ליעד המבוקש, או אז נידרש לצעדים נוספים"
 • חתונה ללא כלה?! עוד שבועיים היא מתחתנת ואין לה עדיין שמלה

  תוכן מקודם

 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

ראש המל"ל מאיר בן שבת, כתב היום (רביעי) לשרי הממשלה וביקש מהם לשלוח לו עד לשעה 20:00 הערב המלצות להגבלות נוספות למניעת התקהלות, בהתאם למשרדים שבאחריותם. במכתבו לשרי הממשלה הוא דורש מספר צעדים, שגיבש במכתב המלצות "במסגרת המאמצים לבלימת הקורונה". במכתב ששלח ציין כי בהמשך לישיבת הממשלה מה-6 ביולי תכלית המאמצים של המל"ל היא "הכלת המגיפה, באופן שיאפשר פעילות מרבית של המשק והמרחב הציבורי, ומענה הולם לאתגרי הבריאות".

עוד כתב בן שבת במכתבו: "היעד הקונקרטי אותו אנו מבקשים להשיג הוא הורדת מספר הנדבקים ביום מתחת ל-100 ושימור רמה זו לאורך זמן, גם לאחר שיוסרו ההגבלות". בן שבת אף הזהיר לגבי האפקטיביות של הצעדים הקודמים שנקטה הממשלה: "ייתכן כי לא יהיה די בצעדים אלה כדי להגיע ליעד המבוקש, או אז נידרש לצעדים נוספים". בן שבת דרש מהשרים הרלוונטיים להעביר המלצות להנחיות נוספות שייצרו "תועלת מרבית ומחיר כלכלי מינימלי" עד ה-8 ביולי בשעה 20:00.

בתוך כך, כל ההגבלות שעליהם החליטה הממשלה שלשום נכנסו לתוקף. מהיום אין יותר אירועים באולמות ובגני האירועים, שחזרו רק לפני כחודשיים לפעילות אחרי הסגר. בעלי האולמות הוזמנו אתמול לשיחת וידאו עם ראש הממשלה נתניהו, להשמיע את מצוקותיהם בעקבות ההגבלות החוזרות ולדרוש פתרונות מיידיים. היום הם צפוים לקיים שיחת ועידה עם מנכ"לית משרד האוצר, קרן טרנר-אייל.

"קיימנו שיחה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, כדי להעביר מסר חד וברור: ענף האירועים קרס והותיר אחריו כ־200 אלף עובדים ובעלי אולמות שמצאו את עצמם ללא הכנסות מחודש מארס, וממשיכים לחוות פגיעה כלכלית וטלטלה נפשית", מסרו בהתאחדות האולמות וגני האירועים.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן