צילום: יונתן סינדל / פלאש 90     

יואב קיש מזהיר את ועדת הקורונה: "אם ניכנס לסגר – האחריות עליכם"

סג"ש הבריאות הזהיר את ועדת הקורונה ואמר כי, "אתם יכולים לבטל את ההגבלות, אבל אם נכנס לסגר עוד שבועיים האחריות תהיה עליכם". גורמים בליכוד: "נתניהו נתן אור ירוק לביטול האיסור לפתוח את בריכות השחייה וחדרי הכושר"

על רקע המחלוקת על סגירת בריכות השחייה וחדרי הכושר בשל התפשטות קורונה, וההצבעה הצפויה היום (שני) בנושא בוועדת הקורונה בכנסת, הביע הבוקר סגן שר הבריאות יואב קיש את התנגדותו לביטול האיסור על פתיחת הבריכות וחדרי הכושר.

בראיון ל'רשת ב" אמר קיש: "אני אומר לחברי ועדת הקורונה – אם ניכנס לסגר עוד שבועיים, האחריות תהיה על מי שלא נותן לעצור היום את ההתקהלויות".

עוד אמר סגן שר הבריאות: "יש לנו גל שני, שלפי כל ההערכות והנתונים יהיה יותר גרוע מהראשון, ואנחנו במשרד מנסים לעצור את זה. אנחנו באים לממשלה ואומרים מה צריך לעשות כדי למנוע התקהלויות. למה לסגור בריכות? כי יש תור בכניסה, יש תור בשירותים, יש תור במזנון – וזו התקהלות. יש לובי מאוד חזק לבריכות השחייה, וכל הכבוד להם שהם נלחמים".

על כך שבבתי המלון בריכות השחייה נותרו פתוחות, אמר סגן השר קיש: "משרד הבריאות חושב שצריך לסגור גם את הבריכות בבתי המלון. זה לא קרה בגלל השיקול הכלכלי וההתעקשות של משרדי האוצר והתיירות.

"זו טעות להסתמך עכשיו על נתונים. המשימה העיקרית שלנו היא למנוע התקהלויות על ידי שמירה על ריחוק חברתי. יש אולי 400,500 מקרים שידוע מאיפה נדבקו, אבל ברוב הגדול של המקרים לא יודעים מה מקורם. מחלקות הקורונה מתמלאות. אם עוד שלושה שבועות נהיה פי שניים אז נסתדר, אבל אם נכפיל תוך שבוע-שבועיים – זו בעיה", דברי סגן שר הבריאות.

בתוך כך, ב'כאן חדשות' ציטטו הבוקר גורמים בליכוד שטענו כי, ראש הממשלה בנימין נתניהו נתן בעצמו אור ירוק לביטול האיסור לפתוח את בריכות השחייה וחדרי כושר, וכך תוכל הקואליציה לאשר את ההחרגה שלהם מההגבלות שעליהן החליטה הממשלה, בלי להיות תלויה בהסכמות עם האופוזיציה. יו"ר ועדת הקורונה יפעת שאשא ביטון קיימה בעניין זה כמה שיחות עם ראש הממשלה.

כרגע יש שתי דרכים לשינוי הצו: או שהממשלה תפרסם צו חדש, או שוועדת הקורונה תעשה זאת בצהריים כשתצביע על הצו ותחריג ממנו את מכוני הכושר ובריכות השחייה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *