Gili Yaari/Flash90

השר הנדל בממשלה: "מציע את עצמי כ'פרוייקטור קורונה' למגזר החרדי"

שר התקשורת אמר במהלך ישיבת הממשלה כי הוא מציע את עצמו לשמש כפרוייקטור קורונה בקרב המגזר החרדי ולסייע להם בהתמודדות הקשה עם נגיף הקורונה. "לא אכפת לי שיחליפו אותי מייד אם אני לא אעשה עבודה טובה, אבל אסור להתמהמה עם זה"

שר התקשורת יועז הנדל אמר בשעה האחרונה בישיבת הממשלה כי הוא מציע את עצמו לשמש כפרוייקטור מטעם הממשלה לטפל במגזר החרדי ולסייע להם בהתמודדות הקשה עם התפשטותה המחודשת של נגיף הקורונה – כך דווח ב'חדשות 12'.

בישיבת הממשלה שמתקיימת בשעה זו אמר הנדל: ״מציע את עצמי כפרוייקטור מטעם הממשלה לטפל במגזר הערבי והחרדי ולסייע בהתמודדות שלהן עם הקורונה. כמו שפעם קודמת מינו מישהו וכעת אין, ואיש אינו דורש. צריך מענה. לא אכפת לי שיחליפו אותי מייד אם אני לא אעשה עבודה טובה, אבל אסור להתמהמה עם זה".

לאחר ישיבת הממשלה כתב בפייסבוק כי "ביקשתי כעת מהממשלה שתמנה אותי לפרוייקטור מטעמה לטיפול בנגיף הקורונה במגזר החרדי והערבי. אני מציע את עצמי לתפקיד ומקווה שחבריי בממשלה יראו לנכון להענות לבקשתי. אם ירצו להחליף אותי אפנה מיידית את התפקיד, אינני אוחז בו בכוח, אבל בתקופה של חוסר וודאות, אין מקום לוואקום שקיים עכשיו".

"מהסתכלות פשוטה בנתונים אפשר לראות עליה דרסטית באחוזי התחלואה. כך לדוגמא, אחוז החולים הפעילים בבני-ברק עלה במעל 400% בחודש האחרון. אין לנו פריבילגיה להגיע לערים אדומות שוב רק בגלל אי הבנה של השטח, הצרכים שלו וחוסר יכולת לבנות אמון הדדי. כל יום שהנגיף ממשיך להתפשט הוא מסכן חיים וממוטט את הכלכלה. אסור לנו לקחת את הזמן וחייבים לפעול מיידית", דברי השר.

רק אתמול דווח כי שר התקשורת יועז הנדל תומך בהצעתו של חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' מימינה להתמנות לפרוייקטור קורונה למגזר החרדי. בהקלטה שפורסמה ב'רשת ב" נשמע השר הנדל אומר כי לו "אין בעיה שסמוטריץ' יהיה הפרוייקטור של העסק הזה, הוא יודע לעבוד".

הנדל הוסיף ואמר כי יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד הוא דוגמה לאופוזיציה לא טובה שכל היום מקשקש בטוויטר, כלשונו. "חוץ מלהצביע עם בל"ד על זה שישראל היא מדינת אפרטהייד, לא ראיתי שום דבר שהוא עשה מאז שהתחילה הקורונה", אמר הנדל.

כזכור, יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ' קרא ביום שישי בשבוע שעבר לראש הממשלה בנימין נתניהו למנות אותו לפרויקטור קורונה למגזר החרדי, "בשל קרבתי רבת השנים למגזר החרדי, ועל אף שאיני חבר הקואליציה, אני רואה נכון לקחת על עצמי את המשימה ולהיות פרויקטור הקורנה למגזר החרדי גם ממקומי בשורות האופוזיציה"

במכתב ששלח סמוטריץ' הוא כותב כי, "להבנתי, מרגע כניסת מדינת ישראל לגל השני של וירוס הקורונה הודיע שר הפנים ח"כ הרב אריה דרעי כי הוא אינו מוכן לשמש יותר פרויקטור לענייני הקורונה למגזר החרדי, ועד לרגעים אלו אין מי שמוכן לקחת עליו את האחריות הכבדה מתוך חברי הקואליציה. העדר פרויקטור שיעשה את העבודה הטובה שעשה השר דרעי בגל הראשון נותנת את אותותיה ולא ניתן להעלם מכך".

סמוטריץ' מוסיף, "למותר לציין כי איני מבקש לעצמי שום תקן או משרד לטובת העניין, אלא את ההסמכה הממשלתית לעסוק בנושא ולפעול עם ומול הציבור החרדי במלחמה המשותפת בהתפרצות הנגיף".

את המכתב הוא חותם, "אני סבור כי מינוי פרויקטור קורונה למגזר החרדי הוא קריטי לניהול נכון של האירוע ויש בו בכדי לתרום למיגור התפרצות הנגיף ולהיות אוזן קשבת למאות אלפי אזרחי ישראל החרדים".

בתוך כך דווח אמש כי ראש העיר ביתר עילית המכהן כיו״ר פורום הרשויות החרדיות, מאיר רובינשטיין, פנה לראש הממשלה בנימין נתניהו בבקשה דחופה למנות את השר אריה דרעי לגורם המתכלל של ההתמודדות עם הגל השני של נגיף הקורונה בציבור החרדי. ״היעדרותו של השר דרעי בתכלול הטיפול באירוע בגל השני, בולטת מאד בשטח. אני פונה אליך בשם פורום ראשי הרשויות החרדיות בבקשה להטיל על השר דרעי את המשימה ולתת לו את כל הכלים הנדרשים לסייע לרשויות החרדיות״.

כמו כן, ערב הסגר על ביתר עילית נכנס רה״ע למעונו של נשיא מועצת חכמי התורה מרן חכם שלום כהן שליט״א וביקש שיטיל על השר דרעי את המשימה. מרן הגר״ש בירך בחום על היוזמה.

"כעת, כאשר הנגף הגיע בגל שני, אנו ניצבים אל מול שוקת שבורה", כתב רובינשטיין. "רשויות המדינה לא מתפקדות, ואזלת היד של המשרדים השונים ניכרת היטב. במקום לסייע הם ממהרים להטיל מגבלות וסגרים".

רובינשטיין ציין כי "פניתי שוב ושוב לרבי אריה בבקשה שיקח על עצמו שוב את הטיפול בהתמודדות עם הנגף, אך מסביבתו הבנתי שהוא מתקשה לפעול מול משרדי הממשלה ובחר שלא לעמוד בחזית המאבק בגל השני".

ראש העיר ביקש ממרן ראש הישיבה שיורה לדרעי לקחת את התפקיד, "אני פונה למרן בפניה נרגשת: מדובר בדיני נפשות, פיקוח נפש של ממש. חיי רבים תלויים בדבר זה. אני מבקש בשם הרשויות החרדיות ממרן שיפעיל את השפעתו וידרוש מרבי אריה לקבל על עצמו שוב את העול, ולסייע לרשויות החרדיות להמשיך ולמנוע את התפשטות הנגף".

2 תגובות

חברי הכנסת החרדים, תתעוררו, הציבור לא מעונין במישהו מבחוץ אלא בכם, לעת הזו נבחרתם, ולעבודה הזו, זה הרבה יותר חשובות מהצהרות מפומפמות

אני רוצה לעזור לציבור החילוני להתמודד עם הקורונה , הם לא מבינים שהזמן פועל לרעתם .

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *