למצולמים אין כל קשר לנאמר בכתבה. צילום: יוסי אלוני / Flash90

דו"ח של משרד הבריאות קובע: כמחצית מנשאי הקורונה בישראל אינם מאותרים

נתונים מדאיגים: מדו"ח של מכון גרטנר עולה כי לפחות 8,000 ישראלים נדבקו אך אינם מודעים לכך, אף שחלקם סובלים מתסמינים. הדו"ח קובע כי במידה ולא ינקטו צעדים משמעותיים ישראל תגיע בקרוב לסגר חריף שתפגע בכלכלה או להתפרצות רחבה ובלתי נשלטת

דו"ח של משרד הבריאות שהועבר ליו"ר ועדת חוץ וביטחון ח"כ צביה האוזר קובע, כי קרוב ל-10,000 ישראלים נדבקו בנגיף הקורונה – אבל הם אינם מודעים לכך. הכוונה היא לחולים שהם עצמם אינם יודעים שנדבקו בנגיף, או שכלל לא ביצעו בדיקת קורונה, חלקם אף סובלים מתסמינים איך אינם משייכים זאת לקורונה – כך מפרסם הבוקר (שלישי) העיתונאי עמיחי אתאלי ב'ידיעות אחרונות'.

היום ומחר יערכו בועדת החוץ והביטחון של הכנסת דיונים בעניין השימוש במערכת האיכונים של שירות הביטחון הכללי שבאמצעותה מאתרת המדינה אזרחים ששהו בקרבת חולי קורונה מאומתים. נתונים שהגיש משרד הבריאת ליו"ר הוועדה, ח"כ צבי האוזר מעלים תמונה מדאיגה מאוד ביחס לכמות איתורי חולי הקורונה. בדיונים שייערכו היום ומחר יוצג דו"ח שנכתב במכון גרטנר – שותף מרכזי במרכז המידע והידע הלאומי למערכה בקורונה.

על פי הדו"ח, קצב התחלואה במדינת ישראל בימים אלה מתגבר מדי יום. "האמידות של R (מספר האנשים שאותם הדביק כל חולה קורונה) היו בתחום שבין 1.4 ל-1.6 ואין סיבה להניח שהמצב השתנה מהותית". 

במקביל לדו"ח הזה, שלח משרד הבריאות לוועדת החוץ והביטחון את נתוני איתור חולי הקורונה באמצעות איכוני השב"כ. על פי הנתונים, בשבוע הראשון של חודש יולי הועברו לשב"כ מספרי טלפון של  6,321 חולי קורונה כדי לאתר את האנשים ששהו בסביבתם בשבועיים שלפני כן. נתוני האיכון הללו הניבו למעלה מ-70 אלף איש שהיו במגע עם אותם חולים ומתוכם  2,468 איש נמצאו כחולים אף הם.

אלא שעל פי נתוני מכון גרטנר, מאחר וקצב ההדבקה בישראל כרגע עומד על בין 1.4 ל 1.6 לכל חולה, אותם 6,321 חולים ראשוניים הדביקו למעלה מ-10 אלפים איש כשבפועל אותרו רק 2,468 נדבקים. בשורה התחתונה, על פי הנתונים, ישנם בישראל לפחות 8,000 חולי קורונה שאינם יודעים על מחלתם, וגם הנתון הזה גדל אקספוננציאלית כך שבעוד שבועיים הוא עשוי להיות כפול.

עוד נאמר בדו"ח של מכון גרטר כי, ללא החלטה על צעדים ארציים משמעותיים ישראל תגיע תוך זמן קצר לנקודת החלטה בין שתי חלופות, סגר חריף תוך פגיעה בעבודה על מחיריו הכלכליים-חברתיים הבלתי נסבלים. או לחלופין התפרצות רחבה ובלתי נשלטת תוך הגעה במצטבר לאלפי קרבנות, רובם מבוגרים אך לא רק, הסתגרות צפויה של חלקים משמעותיים מהציבור, פגיעה כלכלית ומחירים חברתיים-ציבוריים קשים.

בדיונים הקרובים צפוי ח"כ האוזר לדרוש מערכת איתור נוספת לחולי קורונה מלבד איכוני השב"כ והחקירות אפידמיולוגיות המקרטעות. האוזר דורש כי שכבת ההגנה הנוספת, אולי בדמות אפליקציה סלולארית, תעוגן בחוק שיסדיר את איכוני השב"כ, ועד אז הוא לא מתכוון לאפשר את המשך קידומו של החוק במתכונת הנוכחית.

8 תגובות

קישקוש של מומחים!!
לא ייאמן. לא מוצאים חולים אז מחליטים שהם קיימים! וקצב ההדבקה לא השתנה.
ואולי הוא כן השתנה? כי יש יותר מודעות ושלל סיבות נוספות….

מהשם מצעדי גבר..רגלי חסידיו ישמור.אין ספק שהם מגששים באפילה .עכ'פ אנו מחוייבים להיזהר ולהדביק כשמרגישים לא טוב

ברור שזה כך, אני מחכה כבר 48 שעות לבדיקה.. אני לא נייד ולא יכול להגיע לנקודת דיגום..

לרופאים ניתנה רשות לרפאות לא להכניס לפאניקה!!!
והאמת שבדרך הטבע אין לציבור החרדי צ'אנס מול הקורונה.
המשפחות גדולות כ"י
הבתי כנסת צפופים
הישיבות צפופות
יש הרבה יותר שמחות
נוסעים הרבה בתח"צ
הסבא וסבתא גרים איתנו
לפי המומחים רק עוד שנה וחצי יהיה חיסון!!!
איך נחיה עד אז???
איך יראה החורף???
ברור שאבא שבשמיים רוצה שנזעק אליו שתבטל הקורונה מעלינו.

מנותקים!!!
ב"ה אצלנו בקהילה בעיר מאה אחוז עברו את זה כבר.
וזה לבד קרוב לאלפיים נדבקים שלא נבדקו..
מי מדבר על כל הישיבות ששלחו הביתה את הבחורים שלא נבדקו והדביקו את בני משפחתם… וכו וכו וכו
לפי החשבון לפחות חצי מדינה כבר עברה אתת זה, ועד לחגים אנחנו נהיה כבר אחרי…

המספרים לא נכונים!
צריך מיידית ללכת לבחירות ולהעיף את הדיקטטור חביבי ואת כל אלו שיושבים שם שחושבים שהם מבינים

הרבה יותר ממחצית.
וזה עצמו כתב אישום חמור – נגד הממשלה הכושלת בראשות ראש הממשלה הכושל ההזוי והבזוי בתולדות המדינה והאנושות.

השני נכון תהיה התפרצות בלתי נשלטת שתוביל לאסון לאומי בריאותי, כלכלי וחברתי מאד מאד חריף. וכדאי עכשיו לעשות סגר מלא 3 שבועות רצוף בלי תירוצים ולצאת מהבוץ.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *