Hadas Parush/Flash90

ח"כ מ'יש עתיד' קורא למרד: "אם יהיה סגר – הציבור לא צריך לציית"

ח"כ עידן רול מ'יש עתיד' כתב בחשבון הטוויטר שלו כי "לממשלה אין לגיטימציה להורות על סגר מלא והציבור לא צריך לציית". מיקי זוהר תקף: "יצא המרצע מן השק". השר יועז הנדל הגיב לדברי רול: "ממלכתיות נוסח יש עתיד". גם בנט וסמוטרי'ץ תקפו

ח"כ עידן רול מיש עתיד, כתב היום (שלישי) בחשבון הטוויטר האישי שלו כי על הציבור להימנע מלציית להוראות הממשלה בכל הנוגע לסגר כתוצאה מהתפשטות נגיף הקורונה. בציוץ רשם חבר הכנסת: "הממשלה הזו הפרה את החוזה הכי בסיסי מול הציבור. זה שמחייב אותה להגן עלינו בעת משבר. בנוסף, ההחלטות שלה לא מבוססות על נתונים ונגועות בשיקולים פוליטיים. לכן אין לה לגיטימציה להורות על סגר מלא והציבור לא צריך לציית".

יו"ר הקואליציה, חבר הכנסת מיקי זוהר, שיתף את הציוץ של ח"כ רול ורשם בתגובה: "הנה לכם קריאה למרד מטעם ח״כ מרשימתו של יאיר לפיד (שבגל הראשון עוד הציע לציבור להפר את ההנחיות). עכשיו זה ברור: יצא המרצע מן השק, אנשי ״יש עתיד״ ויאיר לפיד יעשו הכל, כולל קריאה למרד שיהפוך את מדינת ישראל לאנרכיה רק כדי לפגוע בהמשך כהונת הימין, הליכוד וראש הממשלה נתניהו. אנרכיסטים".

גם השר יועז הנדל מסיעת "דרך ארץ" שהתפצלה מ"כחול לבן" שיתף את ציוצו של רול וכתב: "ממלכתיות נוסח יש עתיד". שר הביטחון לשעבר ויו"ר ימינה נפתלי בנט קרא ליו"ר מפלגתו של רול להתנער ממנו. חבר האופוזיציה בנט כתב בטוויטר: "אני קורא ליו"ר יש עתיד יאיר לפיד להתנער מדברים אלו. זו קריאה לאנרכיה, וככה מפרקים את המדינה ואת מוסדותיה. הדרך למהומות וביזה קצרה מאד".

בנט הוסיף: "יש לי ביקורת חריפה מאד על מחדלי הממשלה, ואני לא מהסס להציג אותה. אך זו הממשלה הנבחרת. אין לנו משטרה אחרת וצה"ל אחר. ביקורת – כן. אנרכיה – לא".

גם השר לשעבר בצלאל סמוטריץ' ממפלגתו של בנט קרא לרול למחוק את הציוץ וכתב: "מותר שתהיה ביקורת מוצדקת על הניהול הכושל של הממשלה את האירוע אבל אנרכיה מסוכנת פי אלף. זה בדיוק ההבדל בין אופוזיציה אחראית לאופוזיציה פופוליסטית וחסרת אחריות".

כזכור, בתחילת משבר הקורונה יצא יו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד במתקפה חריפה על ראש הממשלה בנימין נתניהו על רקע ההנחיות של משרד הבריאות הקוראות לציבור להישאר בבית: "הלא דמוקרטיה הזו הודיעה לכם היום דבר אחד: שאסור לכם לצאת מהבית. תשאלו את עצמכם באילו מדינות ממשלה לא נבחרת מודיעה לאזרחים שאסור להם לצאת מהבית", אמר לפיד בסרטון שהעלה לרשת.

לפיד חזר על טענתו כי נתניהו ניצל את המצב לדחיית משפט: "לפני ארבעה ימים, בהחלטה באישון לילה, הממשלה סגרה את בתי המשפט וביטלה את משפטו של ראש הממשלה. היום יושב ראש הכנסת הלא נבחר סגר את הכנסת ולא נתן לרוב להפעיל אותה לטובתכם". לדבריו, "אין בישראל רשות שופטת, אין בישראל רשות מחוקקת, יש רק ממשלה לא נבחרת בראשותו של אדם שהפסיד בבחירות".

"לא תהיה ועדת חוץ וביטחון שתוודא שהשב"כ והמשטרה לא עוקבים אחריכם", הוביף לפיד בסרטון החריף והתוקפני, "לא תהיה ועדת כספים שתוודא שהכסף שצריך להגיע לעסקים קטנים ולאנשים שהוצאו לחופשה ולמפוטרים יגיע, לא תהיה ועדה לענייני הקורונה שתטפל בצוותים הרפואיים ובכל ההשלכות של המגפה".

הסרטון של לפיד זכה לביקורת חריפה ברשת על כך שהוא מסכן חיים בכך שהוא גורם לציבור לאבד אימון בהנחיות משרד הבריאות שמצילות חיים: "זו ממש הפקרות. למה לא לקרוא לאנשים להתחבק כדי להפגין נגד ביבי?", כתב הפרשן הפוליטי הבכיר עמית סגל. לפיו הגיב לו כי, "ההוראה לצאת מהבית היא לא הבעיה, זה שנותנת אותה ממשלה לא לגיטימית זו בעיה ועוד איך".

יצוין כי מיד לאחר מכן יו"ר יש עתיד יאיר לפיד התייחס לסרטון שפרסם נגד ההנחיות של משרד הבריאות להישאר בבית ואמר כי, "היות ואני רואה שהעניין לא הובן. אני מבהיר: ברור שלא הצעתי להפר את ההנחיה לא לצאת מהבית. כולם חייבים לשמור על הוראות משרד הבריאות. אני כן עומד על עמדתי שתהיה מאחורי ההנחיה הזו ממשלה לגיטימית וכנסת מתפקדת ומפקחת".

לפיד נגד הנחיות משרד הבריאות: "לא דמוקרטיה הודיעה שאסור לצאת מהבית" • צפו

לפיד מבהיר: "חייבים לשמור על הוראות משרד הבריאות"

2 תגובות

לפיד וחברי מפלגת הבעת שלו הם אנרכיסטים פראי אדם והם הסכנה האמיתית לדמוקרטיה בישראל צריך להוציא אותם מחוץ לחוק

מעניין אם חבר כנסת חרדי היה אומר כזה דבר!!!!!!!!!!!!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *