צילום: אוליבייה פיטוסי / Flash90

מקלב: "המל"ל הודה שאין תועלת בסגר וזה נועד להפעיל לחץ על האזרחים"

סגן השר אורי מקלב התייחס לסגרים בשכונות החרדיות ואמר כי, "התרשמנו שעיקר הבעיה נמצאת במל"ל. הם מקבלים החלטות ואיש לא מוחה כנגדם או מערער עליהם". על האפשרות לסגר כללי אמר: "אני מאמין שהציבור לא ייתן. לציבור אין כוח, ואין אמון ברשויות"

סגן שר התחבורה אורי מקלב התייחס לסגרים שהוטלו על השכונות החרדיות ואמר כי, "הייתה לי שיחה עם יגאל סלוביק מהמל"ל. שאלתי אותו מה התועלת בסגר. הוא השיב לי שאין בזה תועלת. זה נועד להיות אמצעי לחץ על האוכלוסייה כדי שהחולים יתפנו ויבצעו בדיקות".

בראיון לאליעזר שולמן ב'משפחה' אמר מקלב כי, "העובדה שהלק מהנבדקים הם תלמידי ישיבות שלא נמצאים באזור כי הם בישיבות לא נלקחת בחשבון עמו פרמטרים נוספים. לוקחים 100 חולים מ-10 בתי אב וסופרים אותם כ-100 חולים. זאת טעות איומה שמעוותת את הנתונים".

סגן השר הסביר את הבעיה, "אדם מרגיש תסמינים ומבקש בדיקה. ב-48 שעות הראשונות, ממתין לתשובה. לאחר 48 שעות ייקחו ממנו בדיקה. אם חלילה הוא מתגלה כחיובי. יחלפו לפחות 48 שעות עד שבכלל יימצא לו מקום. נכון להבוקר, 6 ימים חלפו, יש חולה מאומת, העולם ממשיך כרגיל ללא דאגות, למרות שיש לו סיבה אמיתית לדאגה".

"התרשמנו שעיקר הבעיה נמצאת במל"ל. הם מקבלים החלטות ואיש לא מוחה כנגדם או מערער עליהם. זאת בעיה. הם גורם מקצועי אבל ההחלטה צריכה להיות של הממשלה והכנסת. העלינו בשיחה את הנושא וככל הנראה יהיה שינוי. יש לנו ראשי ערים וגורמים מקצועיים שיודעים היטב לנהל ולארגן דברים", אומר מקלב.

בנושא המשבר הכלכלי אמר סגן השר כי, "כשל כוח הסבל. אם היום ירצו לעשות סגר אני מאמין שהציבור לא ייתן. ראיתי השבוע דיווח כיצד אדם שקיבל דו"ח נופל לרגלי השוטר ומתחנן שיבטל אותו. זה דבר מאוד קיצוני. לציבור אין כוח, אין מוטיבציה, אין אמון ברשויות. הציבור אומר תגביר את ההקפדה על המסכות, תגביר את ההקפדה על ההיגיינה, יותר הפרדה חברתית אבל לא סגר".

"לאנשים חסר מזון בסיסי. שמעתי את אחד משרי הממשלה אומר שאין דבר כזה. אני רוצה להגיד לו שיש. בעיני ראיתי. אנשים רעבים ללחם", דברי סגן השר מקלב.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן