צילום: צילום מסך: החדשות 12

פרופ' ברבש למקורביו: "משרד הבריאות מרוסק לגמרי – דברים לא מתפקדים"

פרופ' גבי ברבש אומר בשיחות למקורביו כי הוא גילה שמשרד הבריאות מרוסק לגמרי". לדבריו: "חייבים להעביר את העבודה לצה"ל - רק הצבא יוכל להתמודד עם המשימה". ברבש העריך שבאמצע אוגוסט נגיע ל־800 חולים קשים. ולא יהיה מנוס מסגר מלא
 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודם

 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

פרופ' גבי ברבש מי שהיה אמור להתמנות לתפקיד 'פרויקטור הקורונה' אומר בשיחות סגורות למקרוביו כי, "כל מה שהיה תחת שליטתה של פרופסור סיגל סדצקי, ראש שירותי בריאות הציבור, לא מתפקד. אין מנהלים, אין ניהול, עבודה נעשית על ידי ארגונים וולונטריים שבחלק מהמקרים הפכו לגופים מסחריים. אין מידע. חייבים להעביר את העבודה לצה"ל – רק הצבא יוכל להתמודד עם המשימה" – כך מדווח הבוקר (שישי) העיתונאי נחום ברנע ב'ידיעות אחרונות'

מנהלי בתי החולים אמרו בתום הגל הראשון שהם מסוגלים לטפל בעד 4,000 חולים מונשמים. עכשיו הם אומרים שכאשר יגיעו ל- 800 חולים קשים שרק חלק מהם מונשמים, המערכת תקרוס. זה שינוי מהפכני, שינוי מדאיג. הם הסבירו: הבעיה היא בצוותים הרפואיים שעובדים במחלקות לטיפול נמרץ. הם על סף התמוטטות.

פרופ' ברבש אמר להם שלהערכתו באמצע אוגוסט נגיע ל־800 חולים קשים. אין מנוס מסגר. לא כל מנהלי בתי החולים הסכימו איתו – יש ביניהם שמאמצים הערכות יותר אופטימיות. עם זאת, אין להוציא מכלל אפשרות שהפסימיות שלו החריפה את ההתנגדות למינויו. גמזו היה בהתבטאויות שלו הרבה יותר אופטימי.

ע"פ הדיווח של ברנע, נתניהו השקיע בפרופסור גבי ברבש שעות על גבי שעות, לפעמים עד אחרי חצות. הוא הקשיב לו, והסכים איתו. אך שר הבריאות יולי אדלשטיין והמנכ"ל חזי לוי הטילו קשיים והתעקשו שלא להעביר יותר מידי סמכויות. נתניהו ניסה לשדל את ברבש ללכת לקראתם. ואכן הוא ריכך את התנאים שהציב, אך זה עדיין לא הספיק לאדלשטיין ופרופ' לוי שהטילו וטו על המינוי.

 

פרופסור גבי ברבש הסיר רשמית את מועמדותו מתפקיד פרויקטור הקורונה

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן