קים ג'ונג און בישיבה המיוחדת. צילומסך מכלי התקשורת בקוריאה הצפונית

השלטונות בצפון קוריאה מדווחים: אותר מקרה של חולה בנגיף הקורונה

השלטונות בצפון קוריאה מדווחים על חשד לנדבק ראשון בנגיף הקורונה. סוכנות הידיעות הממלכתית במדינה דיווחה כי מדובר באדם שערק מצפון קוריאה לפני שלוש שנים. בעקבות זאת המנהיג, קים ג'ונג און, כינס ישיבה מיוחדת כדי לדון במצב החירום

 • האלמנה לקוית שמיעה ו4 הילדים נותרו ללא משען ומשענה

  תוכן מקודם

 • הגאון ר' אלימלך בידרמן בבקשה מפתיעה

  תוכן מקודם

 • סיטואציה מביישת: עזרו לבת ישראל עזובה

  תוכן מקודם

 • גרמניה: הסכים לנתח יהודייה וחזר בו

  תוכן מקודם

מנהיג קוריאה הצפונית, קים ג'ונג און, כינס היום (ראשון) ישיבת חירום ממשלתית לאחר שאדם החשוד כחולה קורונה חצה ב-19 ליולי את הגבול מקוריאה הדרומית – כך נמסר מכלי התקשורת במדינה.

אם יאושר כי האדם אכן חלה בנגיף, יהיה זה המקרה הראשון של המגיפה שיוכר רשמית על ידי הרשויות בקוריאה הצפונית, שעד כה טענו כי אין מקרי קורונה במדינה. בעקבות כך, קים הכריז על מצב חירום והטיל סגר על עיר הגבול עם הדרום, קייסונג, ואמר כי מדובר ב"מצב קריטי בו ניתן לומר כי הנגיף האכזרי נכנס למדינה".

מומחים מעריכים כי המקרה לא הגיעה משטחה של דרום קוריאה שכן אין אף מעבר רשמי של סחורות או אנשים מאז נסגר איזור התעשייה המשותף לשתי המדינות ומדובר באחד הגבולות המבוצרים והמסוכנים בעולם.

גורמים מתוך צפון קוריאה שדיברו באנונימיות עם כלי תקשורת שונים ברחבי מזרח אסיה טענו כבר מחודש אפריל שנתגלו מקרי קורונה במדינה וכי הממשל עושה כל על מנת למנוע את פרסום המקרים. תושב החוף המזרחי של המדינה סיפר לתחנת רדיו בהונג קונג כי גורמים בכירים הודו בשיחות סגורות כי אכן נתגלו מספר מקרים במדינה.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן