שר החוץ הצרפתי (באמצע) בסיור בבית חולים בלבנון. צילומסך: משרד החוץ הצרפתי

שר החוץ הצרפתי: "לבנון ניצבת על סף תהום – תנו לנו לעזור לכם"

שר החוץ הצרפתי אמר במהלך סיור דיפלומטי שערך בביירות כי, "ממשלת צרפת מוכנה להעניק עזרה ללבנון שנמצאת על סף התאום בעקבות משבר הקורונה". שר החוץ הבהיר כי התמיכה של צרפת בעם הלבנוני, נועדה כדי לאפשר למדינה להגיב לאתגרים העומדים בפניה

 • כ"ק אדמו"ר מרמחסטריווקא: מצווה לעזור להם!

  תוכן מקודם

 • "אני מתחנן, עזרו לי להחזיר לילדים אמא בריאה" אברך צעיר מתחנן על חיי אשתו.

  תוכן מקודם

 • הרבו רחמים: אם לששה ילדים במצק קריטי

  תוכן מקודם

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם

שר החוץ הצרפתי ז'אן איב לה דריאן ערך ביקור בלבנון על רקע המשבר הכלכלי חסר התקדים שבו נתונה המדינה ואיומי המלחמה המתגברים סביבה. השר טען שהתרשם כי בני שיחו "הקשיבו לו", והוסיף: "לבנון ניצבת על סף תהום. תנו לנו לעזור לכם".

לה דריאן נמנע מלהתייחס בפומבי לשאלת שליטתו למעשה של חיזבאללה, שהואשם על ידי ארה"ב בכך ש"גנב עשרות מיליארדי דולרים שהיו אמורים להגיע לקופות הממשלה". נוסף לכך, ההנחה היא שהוא שהעביר לבני שיחו מסר אזהרה מישראל מפני התחממות הגבול.

שגריר צרפת בלבנון ברונו פושר התייחס לסוגיה זו והזהיר מפני "בידודה של לבנון בגלל חוסר הניטרליות שלה", כשהארכיבישוף המארוני בשארה ראי דרש להפוך את לבנון ל"מדינה ניטרלית מחוץ לסכסוכים האזוריים". ראש הממשלה נסיף חתי הודה לצרפת על כך שהסכימה להאריך את השתתפותה בכוח יוניפי"ל של האו"ם.

מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה הסכים, לאחר היסוסים, לתנאי קבלת הסיוע מקרן המטבע העולמית, וזאת משום שמסלולי המימון של ארגונו נפרדים מאלה של המדינה, ולפי מקורות לבנוניים אינם צפויים להתגלות בביקורת על הבנקים. עם זאת, חיזבאללה מתנגד שהעברות הנשק לארגון מסוריה ייכללו בפיקוח למניעת הברחות בגבול.

2 תגובות

חסן נסראללה עלוב מתחזה למוסלמי . הוא גדול המעוותים מעופש חסר מוח מפגר חסר מצפון . ערכו טיפת קיא ולא יותר הוא לכל צבא המסוממים שלו . מוסלמי רוצח צמא דם עפ פני שטן

תעזרו.למחבלים צרפתי אנטישמי ימשוי

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן