צילום: אתר הרשמי של פוטין

ארה"ב דחתה את ההצעה לבדוק את החיסון הרוסי: "לא ננסה אותו אפילו על קופים"

המירוץ לחיסון: כלי התקשורת בארה"ב מדווחים כי רוסיה הציעה שיתוף פעולה חוסר תקדים עם ארה"ב כדי להאיץ את התקדמות החיסון לקורונה, אך ארה"ב דחתה את הצעה. גורמים אמריקנים בכירים: יש תחושת חוסר אמון כללית ברוסיה - "ארה"ב אינה פתוחה כרגע להתקדמות הרפואית ברוסיה"

 • "ישראל זרק אותי למעלה ונפטר" העדות המזעזעת של בנימין

  תוכן מקודם

 • "בשעה שמתו מוטל לפניו" נותנים צדקה בעת ההלוויות

  תוכן מקודם

 • התקווה שהתבררה כטעות :"אמרתי לילדות: אבא בסדר, הוא ניצל "

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

בכירים רוסים הציעו לארה"ב לקיים שיתוף פעולה בנוגע לפיתוח חיסון לנגיף הקורונה, אך ארה"ב דחתה את ההצעה לחלוטין – כך דווח הלילה (שישי) ב-CNN. אותם בכירים רוסים דיווחו כי הציעו שיתוף פעולה חסר תקדים בנושא, אך האמריקנים אינם "פתוחים לסיוע כרגע בנושא".

"קיימת תחושה כללית של חוסר אמון ברוסיה מצד ארה"ב ואנו מאמינים שהטכנולוגיה הרוסית – כולל חיסון, בדיקות וטיפולים בקורונה, לא מיושמת בארה"ב בגלל אותו חוסר אמון", סיפר ביכר רוסי. מהבית הלבן נמסר אתמול כי הנשיא דונלד טראמפ עודכן בנוגע להתפתחויות בחיסון הרוסי, וכי החיסונים המפותחים בארה"ב עוברים שלבי ניסוי ופיתוח מתקדמים.

בכירים אמריקנים התייחסו לחיסון הרוסי ואמרו כי הוא "כל כך לא מתקדם ומפותח" עד שהוא לא עורר כלל את הסקרנות של ארה"ב, עד שנשיא פוטין הציג אותו. "אין סיכוי בעולם שארה"ב תנסה את החיסון הרוסי על קופים, בטח לא על אנשים", כך אמר בכיר במשרד הבריאות האמריקני.

כזכור, משרד הבריאות הרוסי העניק אישור רגולטורי לחיסון הראשון בעולם נגד קורונה, שפותח על ידי מכון גמאליה במוסקבה לאחר פחות מחודשיים של בדיקות שנערכו על בני אדם, כך הודיע השבוע נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין.

המהלך סולל את הדרך לפיתוח חיסון המוני לאוכולסייה, כאשר במקביל נמשכים השלבים הסופיים של הניסויים הקליניים לבדיקת בטיחותו ויעילותו. נשיא רוסיה חשף כי גם בתו הייתה בין אלו שהשתתפו בניסויים במסגרת פיתוח החיסון: "טמפרטורת הגוף שלה עלתה במעט, אך היא מרגישה טוב יותר עכשיו".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן