צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון

גנץ שוחח עם ר"ע בני ברק והוחלט על הטמעת תכנית "ביטחון ורווחה"

תוכנית 'ביטחון ורווחה' של משרד הביטחון הפועלת ב-16 יישובים הורחבה היום גם לעיר בני ברק. שר הביטחון גנץ בשיחת זום עם ראש עיריית בני ברק: "נמשיך להילחם לצידכם בכדי לשמור על חיי אדם". רובינשטיין לגנץ: "אנחנו צריכים לשמור שהמבודדים שאינם מתפנים למלוניות יישארו בבתים"

שר הביטחון בני גנץ קיים הערב (שני) שיחת זום עם ראש עיריית בני ברק הרב אברהם רובינשטיין, אלוף (במיל') רוני נומה, עוזר השר להתגוננות במשרד הביטחון וראש מטה פיקוד העורף תא"ל יורם לרדו.

בשיחה הוחלט על הטמעת התוכנית "ביטחון ורווחה" גם בעיר בני ברק. במסגרת זו, ילוו כ-20 רכזים שיוכשרו על ידי העירייה ופיקוד העורף, מאות בתי אב של חולי קורונה השוהים בבידוד – קשישים חסרי עורף משפחתי, מעוטי יכולת ונוספים שלא יכלו להתפנות למלוניות. בהקשר זה יצוין, כי עד כה, למעלה מ-70% מהחולים בעיר פונו למלוניות לצורך בידוד, דבר שעתיד להוריד את מצב התחלואה בעיר.

בסיכום השיחה אמר גנץ: "אנחנו לקראת תקופה מאתגרת, מערכת החינוך שעתידה להיפתח, חודש תשרי והחגים, ואנחנו חייבים להיערך כבר היום. שיתוף הפעולה בין הרשות, למערכת הביטחון ולמשרד הבריאות היא חשובה כדי שנמשיך להצליח בהורדת רמות התחלואה. נמשיך להילחם לצידכם בכדי להפוך את בני ברק לירוקה ולשמור על חיי אדם."

גנץ הודה לאלוף (במיל') נומה על הירתמותו למאמץ הלאומי ולהתגייסות שלו לצד פרויקטור הקורונה גמזו, ואמר לו כי מערכת הביטחון תסייע בידו בכל מה שיידרש. כמו כן הודה גנץ למטה עוזר השר להתגוננות במשרד הביטחון, לצה"ל, למשרד הבריאות, ולמשרד הרווחה על ההירתמות המלאה למשימה.

ראש עיריית בני ברק, הרב אברהם רובינשטיין: "אנחנו צריכים לשמור שהמבודדים שאינם מתפנים למלוניות יישארו בבתים ולא יצאו אפילו להוריד את האשפה. אותם רכזים שיהיו איתם בקשר יומיומי וידאגו להם לכל צורך – יכולים בהחלט להביא לקטיעת שרשרת ההדבקה. לכן אני חושב שהתוכנית הזו מצוינת ואנשי פיקוד העורף ואנשי העירייה עשו פה עבודה מצוינת, תחת המטרייה של משרד הביטחון ושר הביטחון. כולנו נכונים לצאת לדרך הזו למען המשימה המשותפת".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו