צילום ארכיון: סוכנות הידיעות "חדשות 24"

אוקראינה: "לא נאפשר כניסה לאומן בראש השנה – מסכן את האוכלוסייה המקומית"

ממשלת אוקראינה הודיעה כי תגביל כניסת מתפללים בראש השנה לאומן, ואף תטיל סגר על האזור ככל שיידרש. שר הפנים, ארסן אבקוב כתב כי "הוא מקווה להבנה בעניין זה מנציגי הקהילה החסידית. ארסן אבקוב הדגיש כי משרד הפנים ייתן את כל האמצעים הטכניים ליישום מגבלות ההסגר לעיל באומן"

 • "אני מתחנן, עזרו לי להחזיר לילדים אמא בריאה" אברך צעיר מתחנן על חיי אשתו.

  תוכן מקודם

 • גרמניה: הסכים לנתח יהודייה וחזר בו

  תוכן מקודם

 • האלמנה לקוית שמיעה ו4 הילדים נותרו ללא משען ומשענה

  תוכן מקודם

 • גרמניה: הסכים לנתח יהודייה וחזר בו

  תוכן מקודם

אוקראינה החליטה לאסור על כניסתם של חסידים לאומן בהמשך שנת 2020 – כך הודיע היום (שלישי) משרד הפנים במדינה. שר הפנים, ארסן אבקוב, ציין כי מדי שנה מגיעים לעיר בה שוכן קברו של רבי נחמן מברסלב זי"ע בין 30 אלף ל-50 אלף איש ממדינות שונות, למשך שלושה ימים, כדי לקיים התאספות סביב קברו. לדבריו, האירוע בזמן מגיפת הקורונה אינו מסכן רק את המתפללים, אלא גם את המקומיים. משרד הבריאות בישראל הצהיר בעבר על התנגדותו לנסיעת ישראלים ליעד.

השר אמר כי מתכונת כזו של אירוע בתוך המגיפה יוצרת סיכונים עצומים להתפשטות הנגיף לא רק עבור משתתפי האירוע, אלא גם עבור האזרחים המקומיים. "אנו מתייחסים למסורות הלאומיות של אנשים שונים וקהילות דתיות בכבוד ועושים הכל בכל שנה כדי לתפעל את האירועים בסטנדרטים גבוהים ביותר של בטיחות. עם זאת, במהלך השבועות האחרונים, חלה באוקראינה התפרצות של הנגיף בקרב אוכלוסייה", הוסיף השר אבקוב.

"מצב דומה נצפה במדינות אחרות. אילוץ ממשלות מדינות אלה לחזור למגבלות ההסגר המחמירות. הקשבנו לדיווחים של השרים הרלוונטיים בממשלה והגענו למסקנה כי המצב האפידמיולוגי במדינה ובעולם אינו מאפשר לארגן ולקיים אירועים המוניים, במיוחד בהשתתפות זרים", אמר ארסן אבקוב.

שר הפנים הוסיף כי משרד הפנים הגיע להסכם דומה עם נציגי דתות נוספים במוסקבה, שסירבו לערוך תהלוכה עקב המגיפה. לכן הוא מקווה להבנה בעניין זה מנציגי הקהילה הדתית החסידית. ארסן אבקוב הדגיש כי משרד הפנים ייתן את כל האמצעים הטכניים ליישום מגבלות ההסגר לעיל באומן.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן