סמוטריץ' לאחר הביקור בעמנואל: "במציאות הזו סגר לא רק שלא יועיל אלא אפילו יזיק"

ח"כ בצלאל סמוטריץ' ביקר בעיר עמנואל שהייתה תחת איום של סגר. לאחר ביקורו כתב סמוטריץ כי "מה שצריך לעשות זה לחזק את העירייה, לתת לה יותר כלים ותקציב, ולאפשר לה להמשיך ביחד עם פיקוד העורף להכיל את התחלואה בצורה נשלטת ולקיים שגרת חיים סבירה"

 • מצממר: ישמח האב ביוצאי חלציו בגן עדן

  תוכן מקודם

 • מרן רבי ברוך ויסבקר שליט"א פונה אליכם בפניה אישית ומרגשת

  תוכן מקודם

 • אבא אמר לי 'לילה טוב' ומאז לא ראיתי אותו יותר.

  תוכן מקודם

 • האברך שדאג לעשרות משפחות במצוקה נפטר מהמחלה

  תוכן מקודם

"קפצתי הבוקר לביקור שכנים אצל ראש העיר עמנואל, הרב אליהו גפני, וצוותו" כתב ח"כ בצלאל סמוטריץ' לאחר הביקור בעמנואל שהייתה תחת איום של סגר "יש בעיר היום 31 חולים מתוך כ 4,500 תושבים. כמחצית מהם יצאו למלוניות והיתר מצויים בבידוד בפיקוח הדוק ובתמיכה לוגיסטית של העיריה. העיריה לקחה אחריות ולא מחכה למשרד הבריאות והיא מנהלת מערך חקירות עצמאי ויעיל כדי לאתר את המגעים ולקטוע את שרשרות ההדבקה במהירות. כך שבאופן כללי האירוע מוכל ומנוהל בצורה אחראית וממש לא יצא מכלל שליטה".

"במציאות הזו" הויסף סמוטריץ' "סגר לא רק שלא יועיל אלא אפילו יזיק. גם סגירת מערכת החינוך היא צעד שגוי שעלול לגרום דווקא לאיבוד שליטה. בבית הספר הילדים נמצאים במקום מסודר ומפוקח, בקפסולות עם תנאים והנחיות ברורות. יודעים עם מי הם באים במגע, כך שבמקרה של תחלואה ניתן לבודד מהר מאוד את המעגל הקרוב".

"כשסוגרים את בתי הספר הילדים מסתובבים ברחובות ואצל חברים, באים במגע עם יותר אנשים, בהרבה פחות פיקוח, ובצורה שבה קשה מאוד להתחקות אחר המגעים לאחור ולבודד את מי שהם באו איתם במגע. לכך מצטרף הנזק החינוכי ארוך הטווח של ילדים ללא מסגרת חינוכית תקופה ארוכה והקושי של ההורים לצאת לעבודה כשהילדים בלי מסגרת".

עוד הוסיף סמוטריץ' כי "מה שצריך לעשות זה לחזק את העירייה, לתת לה יותר כלים ותקציב, ולאפשר לה להמשיך ביחד עם פיקוד העורף שעושה שם עבודה נהדרת להכיל את התחלואה בצורה נשלטת ולקיים שגרת חיים סבירה".

את דבריו סיים בצלאל סמוטריץ' וכתב: "האתגר הקרוב בעיר, כמו בערים רבות אחרות, הוא היערכות לחגי תשרי. לשם כך נדרשות הנחיות ברורות מראש, ולא בדקה התשעים. הנחיות הגיוניות שיכירו בחשיבות החגים, המצוות והמנהגים שבהם, ויאזנו את זה עם הצורך הבריאותי, היערכות של הרשויות המקומיות (הקצאת מבנים, ספרי תורה וכו'), והסברה מוקדמת לתושבים את ההנחיות. אסור לממשלה לחכות לרגע האחרון עם ההחלטות האלה".

2 תגובות

מה יתן הסגר אם בבוקר ומחר כבר יהיה מותר לצאת ולהכנס לעיר

לא נראה שסגר זה מה שישנה

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell