Miriam Alster/FLASH90

גמזו: "משוגעים, תרדו מהגג – אנשים פה חולים, גודשים את בתי החולים ומתים"

פרויקטור הקורונה תוקף את האדישות הציבורית: "חלק מהציבור לא מבין שזו אזעקת אמת. לא נפחיד אנשים עם 10,000 מתים אבל יש מספרים". על כוונתו לעזוב את התפקיד בקרוב: "יש הרבה מאוד דברים שיכולים לגרום לי לשנות את דעתי, אבל כרגע אני דבק בכך"

פרויקטור הקורונה, פרופ' רוני גמזו, העניק הבוקר (שני) ראיון ל'ווינט' והתייחס לנושא התחלואה בישראל בעקבות מגיפת הקורונה, בדבריו אף טען פרוייקטור הקורונה כי חלק מהציבור לא הפנים כי מדובר באזעקת אמת במצב הבריאותי בשל המגפה. הוא אף הוסיף ואמר כי מבחינתו הקו האדום כבר עבר.

"חלק מהציבור לא מבין שזו אזעקת אמת. 600 מתים בחודש – תעשו את ההכפלות. לא נפחיד אנשים עם 10,000 מתים אבל יש מספרים אנחנו מדברים שהשבוע נסיים עם סביב ה-800 חולים קשים, יש לנו כל יום תוספת של 40-30 חולים קשים למערכת, תוספת של עוד כ-40 חולים קלים ובינוניים. נפחית בפעילות האלקטיבית, נשנה ייעוד של מחלקות ונפתח מחלקות קורונה בכל בתי החולים".

לדבריו, "לפנינו חודש ימים מאוד, מאוד קשה. צריך לדעת, כל האזרחים, כל מי שחי במדינה, צריך לדעת, כרגע מערכת הבריאות, בטח מערכת הבריאות האשפוזית אבל גם קופות החולים, נמצאים באתגר מאסיבי, מטורף, כדי לשמור על הבריאות של כולנו". עוד אמר: "אנחנו רגילים למלחמות. טנקים, חזית, יורים, כיבושים, פצועים. הציבור מגיב יותר לאירוע הזה. פה יש אירוע שהוא לא שונה", אמר פרופ' גמזו. "אנשים מתים. 25-20 כל יום, זה צפי התמותה ב-5,000 חולים כל יום".

"חלק מהציבור עדיין אומר, זה מגיפת דמה, זה לא מגיפה, תפסיקו לשקר", אמר גמזו. "בואו, משוגעים, תרדו מהגג, זה אמיתי, אנשים פה חולים, חולים קשה, מאושפזים, גודשים את בתי החולים ומתים. וזה לא רק אנשים מבוגרים. אז כן, יש דיסוננס. חלק מהציבור עוד לא הפנים את זה. אז להתחיל להפחיד? להגיד 10,000 מתים? זה לא מה שיקרה".

פרופ' גמזו טוען כי הקו האדום מבחינתו כבר עבר: צריך להסתכל על הכל, בסוף אם הממשלה תכריע להדק את הסגר, מבחינת הקורונה זה בטח יכול לעשות שיפור במשמעת, בתהליך האכיפה. גם במצב הזה, המשטרה צריכה לאכוף, האזרחים צריכים להיות אחראים וכולנו צריכים להיות ממושמעים ולהבין, ההגבלות שאנחנו נותנים הן לא סתם הגבלות, הן אמיתיות".

"הציבור צריך להיות אחראי. גם אם היו החלטות שלא התקבלו במועד או שהתקבלו מסיבות אחרות, מכל מיני כיוונים, עדיין אנחנו צריכים לשים לב. יש פה תחלואה שהורגת. אז את מי אנחנו מרמים? כאשר אתה מתקהל ולאחר מכן אתה חולה ואתה מתקרב לקרוב משפחה שלך, בין אם הוא קשיש או לא, יש סיכוי גבוה שהוא יהיה חולה קשה ואז חמישית מהם מתים. זו קריאת זעקה שלי לאזרחים – אנחנו במצב שבו אנחנו צריכים לגלות אזרחות באמת בריאה ואחראית" – אמר פרוייקטור הקורונה ל'ווינט'.

פרופ' גמזו התייחס ליועצו של ראש הממשלה, טופז לוק, שעל פי תיעודים שהתפרסמו אמש ברשתות החברתיות הוא הפר בידוד והופיע בהפגנה בירושלים לתעד מפגינים.. לדבריו של פרופ' רוני גמזו מדובר בעבירה חמורה והפצת מחלה, "לא תהיה כאן שום הנחה לא באכיפה ולא בענישה – אנשי ציבור ככל העם, לא צריך לעשות הנחה למשלחת או לכל מי שיפר את הבידוד".

פרויקטור הקורונה התייחס גם להכרזה על סיום תפקידו בתחילת חודש נובמבר הקרוב: "כרגע זאת התכנית שלי, כמובן שיש הרבה מאוד דברים שיכולים לגרום לי לשנות את דעתי, אבל כרגע אני דבק בכך. ב-1 בנובמבר אני צריך להמשיך לנהל בית חולים. אתה יודע אישית שקשה לי מאוד לעזוב את הצוות. כל יום קשה לי. אני אגב נמצא בקשר עם הנהלת בית החולים, אבל יש חיבור מאוד הדוק בין מנהל לעובדים שלו. חלקם מרגישים לא בנוח עם ההעדרות שלי, גם אם זה למטרה לאומית".

3 תגובות

מר גמזו, אין ברירה, אתם חייבים להפסיק לזייף מספרים ואז אולי תוכלו להחזיר את אימון הציבור.
כל עוד אתם רושמים סתם מתים כאילו מתו מקורונה (ידוע לי מקרה כזה ממש באופן אישי ויש עוד עשרות מקרים כאלה אם לא מאות), וכל עוד מי שיש לו 93 סיטורציה מוגדר חולה קשה, אף אחד לא נבהל מעלייה בתמותה ובחולים קשה.
רק עם האמת אפשר להנהיג ציבור.

מה לא מובן – מיצינו!!!
תראו את בורו פארק, בפסח היא הייתה מוכת קורונה ועכשיו הכל חופשי וטוב.
בארץ מורחים את זה על הרבה חודשים וסתם סובלים.

נכשלת???
תתפטר!!!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *