אבל בברכפלד: הרה"ח רבי מרדכי לייב קאפ זצ"ל נפטר מגניף הקורונה

בעיצומו של ראש השנה הלך לעולמו הרה''ח רבי מרדכי לייב קאפ זצ''ל מחשובי התלמידי חכמים בשכונת ברכפלד במודיעין עילית זאת לאחר שחלה בנגיף הקורונה. במשך שנים זכה לשמש את האדמו''ר מלעלוב זיע''א. כל מכריו מספרים על דמות הוד מיוחד כאשר הוא היה עוזר לכל אדם באשר הוא

 • מרן שה"ת שולח אליך את שטר הפרנסה

  תוכן מקודם

 • אמירת פרשת המן שתים מקרא ואחד תרגום ביחד עם מרן שה"ת הגר"ח קניבסקי

  תוכן מקודם

 • "איבדתי את הכל, תעזרו לי לבנות מחדש" נערה צעירה מבקשת עזרה.

  תוכן מקודם

 • ככל אשר יורוך: עם ישראל נענה לקריאתו של הרב יעקב הלל שליט"א

  תוכן מקודם

ברוך דיין האמת: בעיצומו של ראש השנה הלך לעולמו הגאון החסיד רבי מרדכי לייב קאפ זצ"ל מחשובי התלמידי חכמים בשכונת ברכפלד שבמודיעין עילית זאת לאחר שחלה בנגיף הקורונה והוא בשנת השמונים לחייו.

המנוח הגה"ח רבי מרדכי לייב קאפ זצ"ל זכה לשמש במשך שנים את כ"ק האדמו"ר מלעלוב זיע"א, הוא נקשר לרבי בעבותות של אהבה וכל ימיו הרבה לספר עובדות מופלאות מאשר ראו עיניו בחצר הקודש לעלוב.

לפני מספר שנים הוא הגיע להתגורר בשכונת ברכפלד שבמודיעין עילית שם הוא זכה להערצה רבה מכלל התושבים שראו בו כדמות הוד של ממש, המנוח היה אדם עניו ושפל ברך ולמרות גדלותו העצומה הוא התנהג כאחד האדם ממש ללא כל גינוני כבוד.

רבים מתושבי העיר נעזרו בו בשלל נושאים, הם היו מתדפקים על דלתותיו בכל שעה משעות היום כשהם שופכים בפניו את אשר על ליבם והוא בחוכמתו המיוחדת ידע לעזור להם בכל מצב. הארת הפנים המיוחדת שלו הייתה לשם דבר כשהוא דאג להקדים שלום לכל אדם.

כלפי חוץ נראה היה המנוח כאדם פשוט אך מכריו הקרובים מספרים על היותו אדם גדול במלוא מובן המילה. מידי יום הוא היה שוקד על תלמידו במסירות נפש של ממש שעות על גבי שעות כאשר חוץ מזה שום דבר לא עניין אותו, ידע רב היה לו בעל חלקי התורה אך הוא הסתיר את זה מעין רואים.

לפני כשלושה שבועות חלה הגה"ח רבי מרדכי לייב קאפ זצ"ל בנגיף הקורונה, לאחר מספר ימים הוא החל לחוש קשיי נשימה והוא אושפז בבית החולים 'לניאדו' שבנתניה שם מצבו ידע עליות ומורדות.

בראש השנה מצבו הידרדר במהירות והוא השיב את נשמתו הטהורה ליוצרו לדאבון ליבם של משפחתו הכבודה ומכריו הרבים הממאנים להינחם אחר לכתו. מסע הלוויתו התקיימה אמש במוצאי החג והוא נטמן בסמיכות לאדמור"י לעלוב בהר הזיתים בירושלים. תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.