צילום: יוסי זמיר / פלאש 90.

בתוך יממה: 28 אלף מובטלים חדשים; 64 הוצאו לחל"ת מערב ראש השנה

בשירות התעסוקה מעדכנים כי ביממה האחרונה נרשמו 28,217 דורשי עבודה חדשים, ובמקביל הגיעו 5,299 דיווחים על חזרה לעבודה. מיום לפני תחילת הסגר בערב ראש השנה, נרשמו בשירות התעסוקה 70,141 דורשי עבודה, בהם 55,284 שזהו רישום שני או יותר מאז תחילת המשבר

בשירות התעסוקה מעדכנים כי ביממה האחרונה נרשמו 28,217 דורשי עבודה חדשים, ובמקביל הגיעו 5,299 דיווחים על חזרה לעבודה. מיום לפני תחילת הסגר בערב ראש השנה, נרשמו בשירות התעסוקה 70,141 דורשי עבודה – מהם 64,023 עקב יציאה לחל"ת ו-6,118 מסיבות אחרות (פיטורין/התפטרות ועוד).

מבין דורשי העבודה שנרשמו מאז עבור 55,284 זהו רישום שני או יותר מאז תחילת משבר הקורונה בחודש מרס (80% מהנרשמים בגל הזה). כיום רשומים בשירות התעסוקה 802,314 דורשי עבודה, מהם 472,734 בחל"ת.

מנכ"לית משרד האוצר קרן טרנר אייל שלחה הבוקר מכתב המזהיר את חברי קבינט הקורונה שלא להחמיר את ההגבלות על הציבור. היום (שלישי) צפויים חברי הקבינט להתכנס בכדי לדון האם להטיל החמרות נוספות במסגרת המאבק בנגיף קורונה. את המכתב שלחה מנכ"לית האוצר למנכ"ל משרד הבריאות חזי לוי ולפרויקטור פרופ' גמזו, השניים צפויים להשתתף היום בישיבת הקבינט ולהציג את מסקנותיהם לחברי הממשלה.

בפתח המכתב כתבה: "אל מול כל צעד ריסון מוצע יש להעמיד בפני מקבלי ההחלטות הן את העלות הכלכלית והן את התועלת הבריאותית, הגבלה נוספת על מקומות העבודה במגזר הפרטי עתידה לעלות מיליארדים רבים למשק לצד תועלת בריאותית שלא הוצגה בפני מקבלי ההחלטות ולתפיסתנו היא נמוכה משמעותית מהיקף הפגיעה הכלכלית".

טרנר אייל הדגישה מהי מבחינתה המגבלה החמורה ביותר שממנה צריך להימנע: "הצעד לו העלויות הכלכליות הגבוהות מכולן הנו סגירת מקומות העבודה והוא עלול להביא לנזק בלתי הפיך בטווח הבינוני והארוך, חופש העיסוק וחופש התנועה נפגעו קשות במסגרת ההגבלות הקיימות".

מנכ"לית האוצר ביקשה להטיל מגבלות אחרות: "צעדים נוספים, ככל שנדרשים, צריכים להתמקד במניעת התקהלויות/ הגבלת התקהלויות על ידי איסור ואכיפת המגבלות וההנחיות וזאת בכדי להביא למקסימום את התועלת הבריאותית כתוצאה מהגבלות נוספות".

יצוין, כי אמש בישיבת הממשלה ראש הממשלה בנימין נתניהו היה נשמע כמי שנחוש להטיל מגבלות נוספות: "מאז שקיבלנו את ההחלטה על הסגר יש עלייה תלולה במספר החולים הקשים ולכן מחר בקבינט הקורונה נדון בצעדים נוספים. כעל מי שזלזל בהנחיות או גרוע מזה – שדילל אותן בכנסת, שלא ישאל איך התחלואה עלתה שלא יבוא בטענות. הסיבה לתחלואה היא התקהלויות ואי עטיית מסכה".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן