אילוסטרציה, למצולם אין קשר לנאמר בכתבה. צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

טבריה: חולה קורונה מאומת יצא מהמלונית והסתובב בעיר – המפקד הודח

המלון נמצא בכניסה הצפונית לטבריה, במרחק של מטרים ספורים מהטיילת הנושקת לכנרת וממרכז העיר. על פי העדויות החולה נתפס באחת מחנויות המזון במרכז העיר ומשם הוחזר למלונית. למרות שהאירוע תוחקר על ידי צה"ל, פיקוד העורף לא דיווח עליו למשטרה

אירוע חמור שהתרחש במלונית הקורונה "לאונרדו" בטבריה המנוהל על ידי פיקוד העורף, הסתיים אמש (שני) בהחלפת מפקד המלון. תחילתו של הסיפור שלשום בשעות הצהריים, כאשר חולה הקורונה נתפס כשהוא מסתובב בעיר ומסכן בוודאות את הציבור בהפצת נגיף הקורונה – כך פורסם לראשונה ב'ישראל היום'.

המלון נמצא בכניסה הצפונית לטבריה, במרחק של מטרים ספורים מהטיילת הנושקת לכנרת וממרכז העיר. על פי עדויות שהגיעו ל"ישראל היום", החולה נתפס באחת מחנויות המזון במרכז העיר ומשם הוחזר למלונית. למרות שהאירוע תוחקר על ידי צה"ל, פיקוד העורף לא דיווח עליו למשטרה וזו המשיכה להתעקש עד מועד פרסום הידיעה כי האירוע אינו מוכר לה.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה ל'ישראל היום': "מלונית "לאונרדו קלאב טבריה" ככל המלוניות המאכלסות חולי קורונה, הוא מתקן הבראה הנותן מענה חלופי לאשפוז. רעש חזק שנשמע שלשום בשעות הצהריים, הביא את אחד מאורחי המלון, שהציג עצמו למפקד כפוסט טראומטי, לתחושת לחץ ומחנק. מפקד המלון התיר לאורח להסתובב בשטח מסביב למלון עטוי מסיכה במטרה להפיג את הלחץ שחש. האירוע אינו עומד בכללי הבידוד וההחלמה, תוחקר בשטח על ידי מפקד הגדוד ומפקד מלוניות הצפון".

מעיריית טבריה נמסר בתגובה: "עקב טעות חמורה בשיקול הדעת, אושר לחולה הסובל מפוסט טראומה לצאת משטח המלון ולהסתובב בקרבתו בעודו עוטה מסיכה וכפפות. עם היוודע הדבר, טופל המקרה החמור עוד באותו יום על ידי יו"ר הוועדה הממונה, שמעון (מוני) מעתוק, מול הגורמים הרלוונטים מפיקוד העורף, והדבר תוחקר על ידי צה"ל ואף הוסקו מסקנות אישיות כנגד האחראים. אסור שדבר כזה יקרה – לא בטבריה ולא באף מקום אחר בארץ".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו