צילום: מרים אלסטר / FLASH90     

פרופ' גמזו: "החרדים שומרים על הפחתת התחלואה – ואני נותן להם את כל הקרדיט"

גמזו אמר כי הוא התקבל בזרועות פתוחות בריכוזים החרדיים, "אני התקבלתי בזרועות מאוד פתוחות. הרבה מאוד אנשים ברחוב החרדי אמרו לי 'כל הכבוד על מה שאתה עושה'. תבדילו בין הקיצוניים לבין המיינסטרים, שמבינים שכל מה שאני עושה זה לטובת הורדת התחלואה

 • כשלבן שלך יהיה טוב, לך תהיה נחת: הרישום בישיבה שמשנה חיים בעיצומו!

  תוכן מקודם

 • עכשיו בשביל מחר: זה מה שתענו אחרי מאה ועשרים

  תוכן מקודם

 • המכתב שנשלח ממחלקת לב: "לילדים שלי אין אפילו תחפושת"

  תוכן מקודם

 • בעקבות פטירת האב חתונת הבת נדחתה

  תוכן מקודם

פרוייקטור הקורונה, פרופ' רוני גמזו, אמר כי הוא מקווה שבשבוע הבא ישראל תגיע ליעדי התחלואה ומקדמי ההדבקה כדי שיתאפשר לפתוח את כיתות א'-ד', אך ציין כי הוא עדיין מנהל דיונים עם משרדי האוצר והחינוך, שחלוקים על תקצוב המתווה.

בריאיון שהעניק ל'ווינט' אמר גמזו כי "אני חושב שהחזרה ללימודים בשבוע הבא היא ערך חשוב מאוד. אני חושב שגם האוצר וגם החינוך וגם הממשלה רוצה כך, אבל ביקשנו, ונעמוד על כך, להבין את הצורך בלפתוח את כיתות א'-ב' באופן בטוח, יותר מבעבר. זה דורש גם מסכות לאותם תלמידים".

גמזו ציין כי "אנחנו רוצים בכלל לפתוח את כל מערכת החינוך בצורה בטוחה, זו הסיבה שגם חילקנו אותה לשלושה חלקים: גילאי 6-0, א'-ד' ובהמשך את כל מערכת החינוך. אנחנו מבקשים גם סקר הוראה החל מהשבוע, ונבקש מכל המורים, בטח בכיתות א'-ד', להגיע לבדיקות קורונה. עשינו את זה עם הגננות זה הוכיח הרבה מאוד יעילות".

לשאלה אם המתווה המתבקש הוא לימודים מחוץ למבנה או לחלק את ימות השבוע בין הכיתות שיגיעו לבתי הספר, השיב כי "זה לא סגור לחלוטין, אנחנו עדיין בדיונים. אני כן אומר שבסופו של דבר הדיונים יובילו לפתיחה של כיתות א'-ד' בשלב הבא".

"אנחנו עושים את הדבר הכי בטוח שאפשרי. חשוב לנו ליצור ודאות אצל ההורים, ובכיתות א'-ב' לוקח זמן ליצור את הקפסולות. אבל כן, יש חשיבות לפתוח מחדש את הכיתות הללו. אלה תלמידים חדשים במערכת הלימוד, והכיוון שלנו זה לפתוח בשבוע הבא".

גמזו הוסיף כי "צריך לציין שגם משרד החינוך מאוד מודאג ולכן הוא רוצה לפתוח את הכיתות הללו. זה ערך לימודי ופדגוגי קריטי. גם משרד האוצר מבין את זה, ויכול להיות שבשלב הזה המתווה הזה יאפשר לכולנו להיות בטוחים ולבדוק את המצב, עד המתווה הקבוע של קפסולות".

ממונה הקורונה נשאל גם על שיעור התחלואה בחברה החרדית לאור פתיחת הגנים, ואמר כי "כרגע אנחנו רואים שבחברה החרדית עדיין שומרים על הפחתת התחלואה, ואני באמת נותן להם את כל הקרדיט על כך. צריך להמשיך בזה ולהבין שהעיקר שימשיכו להגדיל את הבדיקות. ביקרתי במודיעין עילית, ביקרתי באלעד ואני הולך לבקר היום ברכסים".

גמזו אמר כי הוא התקבל בזרועות פתוחות בריכוזים החרדיים, "אני התקבלתי בזרועות מאוד פתוחות. הרבה מאוד אנשים ברחוב החרדי אמרו לי 'כל הכבוד על מה שאתה עושה'. תבדילו בין הקיצוניים לבין המיינסטרים, שמבינים שכל מה שאני עושה זה לטובת הורדת התחלואה, ומה שאני עושה זה שומר חיים ומונע תחלואה ומונע פיקוח נפש. כן, הם רוצים לחזור לשגרה, אבל מבינים שהקורונה מונעת מהם את זה. כן, זה מורכב, אנחנו רוצים להחזיר את תלמודי התורה יחד עם כל בתי הספר בישראל, ומבינים את הקושי".

"החינוך מאוד חשוב למגזר החרדי, וזה מאוד קשה להם", אמר גמזו. "הם באמת רוצים לפתוח את החינוך, ואנחנו מסבירים את הקושי הזה ומבהירים להם שהחינוך הוא ערך עליון לכל האזרחים. צריך להבין, הצעירים, הילדים והנערים, גם אם הם מרגישים בריאים, התחלואה עוברת דרכם. וזה הסבר שאנחנו נותנים לרבנים ולמנהיגי הדת. בכל מקום יש הבנה, היא לא מושלמת אבל אנחנו לא מפסיקים. הדסק החרדי שלנו כל הזמן בהסברים. הם מבינים שבסופו של דבר זה בשבילם".

פרופ' גמזו התייחס גם ל-1 בנובמבר, התאריך שסימן כסוף כהונתו כממונה הקורונה וחזרתו לבית החולים איכילוב, ואמר כי לא מדובר בתאריך קדוש. "אני חב חובה גדולה לעם ישראל ולמשימה שהוטלה עליי, אבל במהלך נובמבר ובתיאום עם שר הבריאות אני צריך לחזור לנהל את בית החולים שלי", אמר.

2 תגובות

לא לשכוח שעוד כ6 שבועות חנוכה…

לא מדובשך ולא מעוקצך, אל תתן קרדיט ואל תרדוף אותם

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן