שייטת 13, ארכיון. צילום: Edi Israel/FLASH90

התפרצות הקורונה בצה"ל: בגיבוש לשייטת 13 התגלו ארבעה חולים

על פי הדיווח ארבעה מועמדים לשירות הביטחון שהשתתפו בגיבוש שייטת 13 בשבוע שעבר התגלו כחולים מאומתים לקורונה. בשל הנגיף הגיבושים הינם ארוכים יותר, בין היתר מכיוון שהלוחמים לעתיד נדרשים לבצע את התרגילים בקפסולות קטנות ולא בקבוצות גדולות

ארבעה מועמדים לשירות ביחידה המובחרת שייטת 13 התגלו כחולים. בשל שיטת הקפסולות הנהוגה בתהליך המיון, אין חשש לנדבקים נוספים בקרב המשתתפים. כך מפרסם הבוקר (שני) לראשונה, עורך ערוץ חיילים- חנן גרינווד ב'ישראל היום'.

על פי הדיווח ארבעה מועמדים לשירות הביטחון שהשתתפו בגיבוש שייטת 13 בשבוע שעבר התגלו כחולים מאומתים לקורונה. בימים האחרונים מתקיימים הגיבושים המאתגרים לסיירת מטכ"ל ושייטת 13.

בשל הנגיף הגיבושים הינם ארוכים יותר, בין היתר מכיוון שהלוחמים לעתיד נדרשים לבצע את התרגילים בקפסולות קטנות ולא בקבוצות גדולות כפי שהיה לפני המגפה.

כיומיים לאחר שעזב את הקפסולות, נמצא אחד המועמדים שהשתתפו בגיבוש מאומת לנגיף. לאחר מכן נמצאו שלושה מלש"בים נוספים מאומתים לנגיף.

מכיוון ששהו בקפסולות לא נדרשו כל משתתפי הגיבוש להיכנס לבידוד אלא רק המלש"בים והמפקדים שהיו בקפסולות שבהן שהו. מדובר בגיבוש השני מתוך סדרת גיבושים לשייטת 13.

בגיבוש הראשון לא נמצא אף חולה קורונה. בשייטת מקפידים לקיים בתקופה האחרונה את הגיבושים תוך שמירה הדוקה על נהלי הקורונה על מנת למזער הדבקה אם ישנה כזו.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו