Flash90

אדלשטיין: "מעריך שתוך שבוע או שבועיים ייפתחו החיסונים גם לאוכלוסייה הצעירה"

שר הבריאות התייחס לתלונות על המחסור בתורים לקבלת חיסון: "התורים לאוכלוסיות סיכון שנקבעו לעוד חודש-חודש וחצי יוקדמו. לא תהיה המתנה כזאת", הדגיש. בנוגע לעלייה הגוברת בתחלואת הקורונה בישראל אמר: "כבר חודשים מנסה להבין - אם אין הדבקות בשום מקום, מאיפה הן מגיעות"

 • "אבא, תחזור!" מראות קשים בבית האבלים של משפחת יעקובזון.

  תוכן מקודם

 • משלמים כעת 250,000 ש"ח ויש לכם דירה חדשה

  תוכן מקודם

 • מצממר: ישמח האב ביוצאי חלציו בגן עדן

  תוכן מקודם

 • אתה יכול להיות בעלים של פרויקט נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

שר הבריאות יולי אדלשטיין אמר הבוקר (חמישי) בראיון בגל"צ כי הוא מעריך שתוך שבוע או שבועיים ייפתחו החיסונים גם לאוכלוסייה הצעירה. "עוד פחות מחודש, כשבוע-שבועיים, ייפתחו החיסונים גם לאוכלוסייה הצעירה", אמר.

השר אלדשטיין התייחס לטענות והתלונות על המחסור בתורים לקבלת חיסון. "התורים לאוכלוסיות סיכון שנקבעו לעוד חודש-חודש וחצי יוקדמו. לא תהיה המתנה כזאת", הדגיש. בנוגע לעלייה הגוברת בתחלואת הקורונה בישראל אמר: "מכל סקטור אני שומע 'אצלנו אין הדבקות' ואני כבר חודשים מנסה להבין – אם אין הדבקות בשום מקום, מאיפה הן מגיעות?".

לאחר שהממשלה אישרה הלילה את הכניסה לסגר שלישי החל מיום ראשון הקרוב, הבהירה הבוקר ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, ד"ר שרון אלרעי פרייס כי למרות ההגבלות על התנועה "יהיה מותר לצאת לחיסון במהלך הסגר – הוא לא צריך לעצור את התהליך הקריטי הזה".

משרד הבריאות הודיע שהחל מהשבוע הבא הציבור יוכל להגיע להתחסן גם בבתי החולים. שר החינוך יואב גלנט התייחס הבוקר למבצע החיסונים במערכת החינוך. "מיד אחרי שנסיים עם חיסון צוותי הרפואה נגיע לחיסונים של עובדי ההוראה", בישר.

כזכר, משרד הבריאות הודיע אמש כי בבדיקות שבוצעו במעבדה המרכזית לנגיפים של משרד הבריאות, התגלו 4 מקרים של נגיף קורונה מהזן שהתגלה באחרונה באנגליה. 3 מהמקרים שבו מאנגליה ונמצאים בבידוד במלונית. מקרה נוסף מישראל – המקרה נמצא בתהליך בירור. "משרד הבריאות עוקב אחר כל מקרה ויעדכן בהתאם", נמסר.

שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין עדכן את שרי הממשלה כי נמצאה מוטציה בריטית בישראל: "לצערי, לצד הבשורות הטובות יש בשורות פחות טובות: ביומיים האחרונים אנחנו עושים מאמץ מרוכז כדי לבדוק שהמוטציה מבריטניה לא הסתננה. עד לפני כמה דקות היינו אופטימיים אבל עכשיו פחות אופטימיים. זה מידע מלפני כמה דקות מראש מערך המעבדות שלנו".

ראש הממשלה בנימין נתניהו בהתייחסות לכך: "ברור מאליו שנקטנו בצעדים הנכונים כשסגרנו את השמיים מבריטניה ומיתר העולם, ברור מאליו שנקטנו נכון כשחייבנו ישראלים להיכנס לבידוד במלוניות, וברור מאליו שנקטנו בצעדים הנכונים כשביקשנו לאתר אנשים שהיו באנגליה ובשאר המדינות הנגועות. עם זאת, כרגע אנחנו צריכים להניח שהנגיף מתפשט כאן. החדשות הטובות הן שההערכות של החברות שמספקות לנו את החיסונים, הן שהחיסונים הללו, בסבירות גבוהה אבל לא מוחלטת, מטפלים גם במוטציה. את זה נדע עוד כמה ימים, אין לנו ביטחון שכך יהיה. אנחנו צריכים להמתין כדי לדעת את זה".

"זה רק מחזק את מה שאנחנו דנים בו כרגע – דהיינו לקדם מהר מאוד את מבצע החיסונים שלנו שהוא כרגע מהמהירים ביותר בעולם ביחס לאוכלוסייה ובמקביל להגביל את תפוצת המחלה, גם של הנגיף הקודם וגם של המוטציה. שני הדברים צריכים להיעשות במקביל – גם מבצע חיסונים מהיר מאוד וגם הגבלות. אם נעשה זאת, נהיה המדינה הראשונה בעולם שיוצאת מהמגפה. זה אפשרי, אנחנו יכולים לעשות זאת אם נעשה את זה ביחד", דברי נתניהו.

ממונה הקורונה, פרופ' נחמן אש, הוסיף כי ייתכן שהמוטציה תביא לעלייה בתחלואה בישראל. "אני לא רוצה להכניס פאניקה סביב המוטציה, זה לא באמת חמור, היה צפוי שיהיו מוטציות וכולנו מקווים שהחיסון יעבוד. אבל זה יכול להעלות את מספר החולים".

בנוסף, גורמים המעורים בפרטים ציינו כי בשלב זה נעשות בדיקות ריצוף גנטי לעוד ישראלים שלא שהו בבריטניה. "נאמר לנו שיש עוד מקרים של ישראלים שלא שהו במדינה הזו, וזה לא נדיר. המוטציה נמצאת בארץ. אנחנו ממתינים לעוד עשרות תוצאות של הריצוף הגנטי". פרופ' רן בליצר עדכן כי "מהנתונים שאנו מקבלים החיסונים יעילים נגד המוטציה".

המוטציה היא שינוי גנטי קטן שגורם לשינוי במבנה חלבון הנגיף, הקושר את הנגיף לקולטן על פני התא האנושי ("חלבון הספייק"). מוטציות כאלה שכיחות בנגיפים, כאשר במקרה זה המוטציה עלולה לגרום לשינוי ביכולת הנגיף להיקשר לקולטן על פני התא האנושי, ולגרום להיקשרות וחדירה טובה יותר של הנגיף לתא.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell