Yonatan Sindel/Flash90

גמזו על מות חולה הקורונה לאחר שהתנתק ממכשיר ההנשמה: "לוקח את הכול עליי"

לאחר שחולה קורונה נפטר באיכילוב בשל כך שנותק בטעות ממכונת הנשמה מתייחס מנהל ביה"ח פרופ' רוני גמזו לאירוע ואומר כי זו תקלה רפואית. "תוך שניות איש הצוות צריך לראות. יש חיווי. לפעמים יש לא מעט צפצופים וחיוויים וזה דבר שהוא מורכב. הגיעו אליו כמה דקות מאוחר מדי"

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם

 • "אני מתחנן, עזרו לי להחזיר לילדים אמא בריאה" אברך צעיר מתחנן על חיי אשתו.

  תוכן מקודם

 • האלמנה לקוית שמיעה ו4 הילדים נותרו ללא משען ומשענה

  תוכן מקודם

 • גרמניה: הסכים לנתח יהודייה וחזר בו

  תוכן מקודם

מנהל בית החולים איכילוב, פרופסור רוני גמזו, התייחס הבוקר (ראשון) לראשונה לאירוע שבו נותק צינור ההנשמה של חולה הקורונה משה חרזי, ממכונת ההנשמה. בריאיון שהעניק הבוקר לרשת ב' קיבל עליו ממונה הקורונה לשעבר אחריות לאירוע הקשה: "זו מחלקה שחווה עומס רב וכשלנו בזיהוי האירוע. אני מגבה את כל הצוות ולוקח את הכול עליי ועל הנהלת בית החולים. זו מחלקה שמטפלת כרגע ב-17 חולים, בהם 14 מונשמים".

פרופסור גמזו המשיך ואמר כי אסור שתקלות כאלה יקרו. "העומס לפעמים עושה את שלו והתפקיד שלנו כבית חולים הוא לדאוג שזה לא קורה", הסביר. "זו תקלה רפואית שהביאה לאובדן חיים שאני מצטער עליהם".

"אני אבל מסתכל קדימה וצריך לחזק את הצוות שלי. אני חושב מה אני לא עשיתי בסדר. תוך שניות איש הצוות צריך לראות. יש חיווי. לפעמים יש לא מעט צפצופים וחיוויים וזה דבר שהוא מורכב. הגיעו אליו כמה דקות מאוחר מדי".

מנהל איכילוב הוסיף כי בשל העומס, תיפתח בקרוב מחלקת קורונה חמישית בבית החולים: "סגרנו בערך 60-70 מיטות. האם היינו צריכים לסגור יותר ולחזק יותר? התשובה היא כן. במחלקות נמרצות רגילות אין מצב שמישהו קבוע יושב ליד החולים. זו אחריות שלנו. פה הדבר הזה לא קרה ברגע מסויים, עם עומס בלתי רגיל".

כזכור, חולה קורונה בן 50 נפטר במהלך השבת במחלקת טיפול נמרץ קורונה בבית החולים איכילוב בתל אביב זאת לאחר שמכונת ההנשמה שלו התנתקה לכמה דקות, והצוות הרפואי שכורע תחת העומס לא שם לב – כך דווח לראשונה ב'חדשות 12'.

על פי הדיווח בבית החולים איכילוב אישרו את הפרטים, ומסרו שהם מתחקרים את שרשרת האירועים שהביאה לתוצאה הקשה. התקלה החמורה אירעה כאשר מכונת ההנשמה שאליה היה מחובר החולה הפסיקה לפעול. כאשר דבר כזה קורה, יש התרעות קוליות, צפצופים ואזעקות שנשמעות בכל המחלקה. עם זאת, מסיבה שטרם התבררה, במשך דקות ארוכות הצוות הרפואי לא הגיע למטופל ולמרבה הצער הוא נפטר.

העיתונאי יואב אבן דיווח ב'חדשות 12' כי ייתכן מאוד שהסיבה לכך היא העומס במחלקות הקורונה שהולך וגובר בימים האחרונים – עומס שמקשה על הצוותים המותשים משלושה גלי תחלואה לעמוד במשימות הרבות שמוטלות עליהם.

מביה"ח איכילוב נמסר בתגובה: "גבר בן 47, חולה קורונה עם מחלות רקע רבות, אושפז במחלקת טיפול נמרץ קורונה במצב קשה. מצבו הדרדר במהלך בשעות הצהריים למצב של החייאה ראשונית וחרף מאמצי הרופאים הוא נפטר כעבור מספר שעות".

עוד נמסר מבית החולים, "בתחקיר ראשוני שקיימה במהלך השבת הנהלת בית החולים עלה שצינור ההנשמה נתלש ממקומו מבלי שהצוות זיהה זאת בזמן, אלא רק לאחר מספר דקות. הנהלת בית חולים פתחה בתחקיר האירוע החריג ותפיק את המסקנות הנדרשות. בית החולים עדכן את המשפחה בפרטי האירוע ומשתתף באבלה הכבד".

2 תגובות

ולמה א"א לשים אדם מחלים ליד חולה מונשם זה הפשע

אסור להתאשפז אלא בפיקוח נפש ממש וגם אז עדיף שלא בשיבא

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן