ארגון בריאות העולמי:

בית חולים שדה שהוקם בעיר ווהאן בעקבות הקורונה. צילום: Wikipedia.

ארגון בריאות העולמי: "לא סביר שנגיף הקורונה נוצר במעבדה"

ארגון הבריאות העולמי פרסם כי לא נמצאה הוכחה להתפרצות הקורונה בעיר הסינית לפני דצמבר. כמו כן, הצוות החוקר הוסיף כי "זה ממש לא סביר שנגיף הקורונה הונדס במעבדה". בארגון הוסיפו כי לא יחקרו את האפשרות שמקור הנגיף הגיע ממעבדה

 • "בגיל 8 נתלשתי מהבית" מוישי חוזר ליום הבריחה

  תוכן מקודם

 • "הרגע הכי קשה בחיים" יהודה קליין משתף בפטירה הטראומתית

  תוכן מקודם

 • מצממר: ישמח האב ביוצאי חלציו בגן עדן

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

צוות ארגון הבריאות העולמי שהגיע לעיר ווהאן, מקור התפרצות נגיף הקורונה, כדי לחקור את אופן הפצת הנגיף פרסם היום (שלישי) את מסקנותיו לפיהם לא קיימת הוכחה להימצאות הנגיף בעיר הסינית לפני דצמבר 2019. כמו כן, הצוות החוקר הוסיף כי "זה ממש לא סביר שנגיף הקורונה הונדס במעבדה".

במהלך השנה האחרונה נפוצו ברחבי העולם שמועות ודיווחים רבים בנוגע למקורו ואופן הפצתו של נגיף הקורונה. נשיא ארה"ב היוצא, דונלד טראמפ האשים את סין במשבר העולמי ותאוריות קונספרציה רבות שתפסו תאוצה בעיקר ברשתות החברתיות טענו כי הנגיף הונדס במעבדה.

ממונה ביטחון המזון בארגון, פטר בן אמבארק, אמר: "ביצענו חיפוש מפורט ומשמעותי אחרי מקרים שהיינו עלולים לפספס". לדבריו: "לא מצאנו עדויות להתפרצויות משמעותיות של הנגיף לפני חודש דצמבר בווהאן או במקומות אחרים. אנחנו עדיין מנסים לזהות את מקור הנגיף, וסביר שהוא הגיע מעטלפים, אך פחות סביר שהם היו בווהאן".

"חקרנו האם יכול להיות מצב שהנגיף התפתח מוקדם יותר מדצמבר 2019 ואיפה הוא נוצר", אמר בן אמברק מארגון הבריאות העולמי. "החקירה חשפה מידע חדש אך לא שינתה באופן דרמטי את התמונה. אנחנו צריכים להמשיך לחקור את התהליך שהנגיף עבר".

עוד הוסיפו בארגון כי לא יחקרו את האפשרות שמקור הנגיף הגיע ממעבדה, זאת משום שמדובר לטענתם ב"תרחיש לא סביר".עם זאת אמר ראש הצוות בארגון כי העברת הנגיף במשלוחי מזון קפוא היא אפשרות של ממש שמצדיקה חקירה נוספת.

ראש מחלקת מומחי הקורונה במנהל הבריאות הסיני, ליאנג וואניאן, הוסיף: "עטלפים ופנגולינים עלולים להיות המקור לקורונה, אבל דגימות הנגיף מצידן אינן זהות לנגיף הקורונה הנוכחי". עוד אמר כי "הרגישות הגבוהה של החורפנים והחתולים לנגיף ממחישה את העובדה שיש בעלי חיים נוספים שמעבירים אותו, אך המחקר אינו מקיף מספיק בנושא".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell