צילום: קובי גדעון, לע"מ

קרוב למחצית מאוכלוסיית ישראל חוסנו: "אנחנו בדרך לצאת מהקורונה"

היום (שלישי) חוסן נגד הקורונה האזרח ה-4 מיליון של ישראל, ושר הבריאות יולי אדלשטיין, שהגיע למקום עם רה"מ נתניהו, התמוגג: "זה אירוע ענק, אך צריך להגיע לכל בני ה-50 ומעלה • נתניהו: "לכו להתחסן. אנא מכם, תעשו זאת עכשיו. אם לא תעשו זאת - התחלואה תעלה ויהיה סגר נוסף"

 • סובלים מכפייתיות? זה שווה לכם הרבה כסף

  תוכן מקודם

 • אתה יכול להיות בעלים של פרויקט נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • מחפשים דירה בלב רמת בית שמש ד'? אתם חייבים לשמוע על ההטבה הזו

  תוכן מקודם

 • האברך שדאג לעשרות משפחות במצוקה נפטר מהמחלה

  תוכן מקודם

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין ציינו היום (שלישי) את אירוע המחוסן ה- 4,000,000, ואמרו כי "מחוסן 4 מיליון זה אירוע ענק. ועדיין צריך להגיע לעוד 570 אלף בני 50 פלוס". החיסון המדובר התקיים במוקד החיסונים של קופת חולים 'לאומית', הממוקם בבית 'יד שרה' בירושלים.

"אני רוצה לפנות מכאן ל-570 אלף איש מעל גיל 50 שעדיין לא התחסנו. כמעט 100% מהמתים והחולים הקשים מרוכזים בקבוצה הזאת", אמר אש הממשלה בנימין נתניהו, והוסיף: "כשאתם לא הולכים להתחסן בגלל הדקירה הקטנה הזאת, שאין לה שום משמעות, במקרה הכי גרוע אלה תופעות לוואי של אי נוחות לכמה שעות – אתם לוקחים על עצמכם סכנת מוות וסכנת מחלה קשה עם אפקטים שיכולים להיות לכל החיים".

"הסיבה הראשונה ללכת ולהתחסן, היא הסכנה באי ההתחסנות שהיא לאין ערוך בשיעורים עצומים יותר גדולה מאי הנוחות הקטנה מדקירה של התחסנות. הסיבה השנייה ללכת להתחסן, היא שאנחנו פותחים עכשיו את תכנית הדרכון הירוק. הסיבה השלישית היא עוד יותר חשובה: לא רק שאתם מצילים את עצמכם, אם אתם לא הולכים להתחסן אז רבים מכם יהיו חולים קשים ואז אתם מאתגרים את בתי החולים שלנו ואז אנחנו נאלצים להפעיל סגר חדש".

"אז כדי שתשמרו על החיים ותאפשרו לכולנו לחזור לחיים, לכו להתחסן. אנא מכם, תעשו זאת עכשיו ואנחנו יוצאים מהקורונה, לא בדרכון ירוק ולא בשום דרכון. אנחנו יכולים לצאת לגמרי אם 570 אלף איש ילכו להתחסן. לכו להתחסן. זה המסר שלי", חתם ראש הממשלה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו עם מייסד 'יד שרה' הרב אורי לופוליאנסקי. צילום: יח"צ

"אנחנו באירוע שכמעט מתייחסים אליו כשגרתי, אבל הוא ענק – הגענו ל 4 מיליון מחוסנים בישראל", אמר שר הבריאות. "רק לפני חודשיים לא יכולנו לחלום את זה בחלומות הוורודים ביותר. עשינו זאת בזכות הבאת החיסונים ובזכות הצוותים הרפואיים שעושים לילות כימים כדי לחסן כמה שיותר אנשים מאזרחי ישראל".

שר הבריאות המשיך ואמר כי "יש עדיין כ 570 אלף איש מעל גיל 50 שאנחנו צריכים להגיע אליהם, שרוב האנשים האלו גם יתחסנו, כי מרבית התחלואה הקשה והתמותה נמצאים בגילאים האלו. אנחנו בדרך הנכונה לצאת לאט לאט ובהדרגה ממשבר הקורונה ולהגיע לדברים שללא החיסונים לא היינו חולמים לפתוח אותם – מופעי תרבות, חדרי כושר, אירועי ספורט לקהל. כל הדברים האלו אפשריים בתנאי שנמשיך להישמר ולהתחסן, נעבור בשלום את פורים, ובאחריות של כולנו נגיע חזרה לשגרה הכל כך חשובה לנו".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell