אילוסטרציה. צילום: Flash90

מחקר ראשון מסוגו בעולם מוכיח: החיסון השני מונע תחלואה קשה של קורונה ב-92%

לפי נתוני המחקר, קבלת מנת החיסון השנייה כבר מפחיתה את הסיכוי להידבק ב-94%, בעוד האפשרות לחלות ולפתח תסמינים קשים יורדת ב-92%. החוקרים סקרו נתונים של כ-600 אלף מתחסנים בגילאי 16 ומעלה. את המחקר הראשון מסוגו בעולם שערכו בשירותי בריאות כללית

 • שכני משפחת רוטנר בוידוי כואב: "תמיד ידענו שהמצב מורכב"

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • מזעזע: הספיק להתפלל במניין ונפטר במוצאי החג

  תוכן מקודם

 • מחפשים דירה בלב רמת בית שמש ד'? אתם חייבים לשמוע על ההטבה הזו

  תוכן מקודם

המחקר הראשון מסוגו בעולם שערכו בשירותי בריאות כללית ובדק את יעילות החיסונים פורסם הלילה (בין רביעי לחמישי) בעולם ומעורר אופטימיות זהירה. המחקר הוכיח יעילות גבוהה של החיסון כשהוא הראה כי גם לאחר קבלת מנת חיסון אחת – ישנה יעילות של 57% בהגנה מהידבקות ופיתוח תסמיני קורונה, ולאחר המנה השנייה – 94%.

לפי נתוני המחקר, קבלת מנת החיסון השנייה כבר מפחיתה את הסיכוי להידבק ב-94%, בעוד האפשרות לחלות ולפתח תסמינים קשים יורדת ב-92%. כמו כן, החוקרים בדקו מצב ביניים של 27-21 ימים מהמנה הראשונה, זמן בו ברוב המקרים ניתנת גם המנה השנייה, ומצאו כי התחלואה פוחתת ב-66%, שיעור החולים הקשים יורד ב-80% והתמותה ב-84%.

גודלו של המדגם אפשר להעריך את יעילות החיסון בחלוקה לקבוצות שונות. תוצאות המחקר מעידות על יעילות דומה בקרב כלל הגילים, אך במקרים של מחוסנים עם שלוש מחלות רקע ויותר הסבירות להידבק גבוהה ב-5% משאר הקבוצות – 89%.

החוקרים סקרו נתונים של כ-600 אלף מתחסנים בגילאי 16 ומעלה. קבוצת המתחסנים נבחנה מול קבוצת ביקורת של כ-600 אלף לא-מתחסנים שהותאמה בקפידה, כך שכל מתחסן נבחן ביחס לאדם לא-מחוסן הדומה לו בסדרה ארוכה של מדדים כמו רמת הסיכון להידבק, רמת הסיכון לפתח מחלה קשה, מצב בריאות ועוד.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell