צילום: הדס פרוש, פלאש 90

שר הבריאות אישר את הגדלת מספר המשתתפים באירועים המוניים

לבקשת השר חילי טרופר, שר הבריאות יולי אדלשטיין אישר את המתווה החדש, ועל פיו יוגדל משמעותית מספר המשתתפים באולמות ובאירועי תרבות שונים

 • השכנים בחירם: מדובר בטרגדיה מתגלגלת שחייבים לעצור

  תוכן מקודם

 • מצממר: ישמח האב ביוצאי חלציו בגן עדן

  תוכן מקודם

 • תעלה דגרה ותפוך לאיש נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • שכני משפחת רוטנר בוידוי כואב: "תמיד ידענו שהמצב מורכב"

  תוכן מקודם

שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין אישר הערב (חמישי) באופן חלקי את בקשתו של שר התרבות והספורט חילי טרופר, בסוגיית ההתקהלויות בשמחות ובאירועי תרבות וספורט.

אישור מתווה זה, שהתקבל בתום מספר ימי דיונים, מאפשר להגדיל את תפוסת הקהל, הן באולמות אירועים והן באירועי תרבות וספורט. יצוין כי הסיכום מותנה באישור הממשלה.

המתווה מתייחס גם לדרך בה יתבצעו ההופעות, כאשר הרחבת האישור חלה על משתתפים בעמידה. המתווה יבחין בין אולמות בחלל סגור (הן בעולם התרבות והן בעולם הספורט) לבין אצטדיונים ומתחמי הופעות בחלל הפתוח.

עיקרי המתווה:
א. באולם המכיל עד 10,000 מקומות – כניסת קהל עד 75% מתפוסת המקום עד למספר גג של 500 צופים.
ב. באולם מעל 10,000 מקומות -כניסת קהל עד 30% מתפוסת האולם עד למספר גג של 1,000 צופים.
מתחמי הופעות בחלל פתוח:
א. במתחם המכיל עד 10,000 מקומות – כניסת קהל עד 75% מתפוסת המקום עד למספר גג של 750 צופים.
ב. במתחם המכיל מעל 10,000 מקומות – כניסת קהל עד 30% מתפוסת המתחם עד למספר גג 1,500 צופים.
בנוסף, הסיכום כולל היתר ״הופעות עמידה״ בסמוך למקום המסומן אליו הצרכן קנה את הכרטיס.
בנוסף, באולמות התרבות ובמגרשי הספורט תותר הגשה של אוכל למקומות הישיבה של הקהל ע״י מלצרים. למתחמי התרבות בהם הקהל יושב ליד שולחן אוכל, תינתן האפשרות לבחור בין המתווה הנ״ל לבין הצמדה למתווה התפוסה בגני האירועים.
שר התרבות והספורט, חילי טרופר, התייחס לסיכום עם משרד הבריאות ואמר כי ״כשבועיים לאחר הפתיחה הראשונה אנו ממשיכים בפתיחתנו הבטוחה ומרחיבים את כניסת הקהל לאולמות התרבות ולמגרשי הספורט. יש לי אחריות ומחויבות עמוקה לעולם התרבות והספורט. זהו צעד נוסף במאבק שעוד ימשיך עד שנגיע למספרים הרצויים. נמשיך לפעול במטרה להגדיל את תפוסת הקהל בפעימות הבאות".

בתוך כך מעדכן הערב משרד החינוך כי נכון להיום שוהים בבידוד כ-90 אלף מורים ותלמידים לאחר שנחשפו לחולה מאומת. עוד נמסר במערכת החינוך ישנם כ-15 אלף תלמידים  שהם חולים פעילים, וכ-3,000 מורים.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell