לאחר ההסכם עם פייזר: ישראל חתמה על הסכם עם מודרנה לרכישת מיליוני מנות של חיסון

צילום: Yonatan Sindel/Flash90

לאחר ההסכם עם פייזר: ישראל חתמה על הסכם עם מודרנה לרכישת מיליוני מנות של חיסון

מסגרת החוזה, ישראל שומרת על אפשרות לרכוש מיליוני מנות נוספות, המותאמות לטיפול בווריאנטיים. בכך ישראל מבטיחה גישה לחיסונים מתקדמים, מצד אחת המובילות במאבק העולמי למיגור הקורונה. מדינת ישראל היא בין הראשונות בעולם שחתמו על הסכם עם מודרנה
 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

 • גזירת מלך רשכבה"ג מרן שה׳׳ת הגר׳׳ח קנייבסקי שליט"א : ׳׳התורמים למגבית 'קופת העיר' עבור כלות עניות בסך 513 ש"ח, יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב.״

  תוכן מקודם

 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

בשורה לאזרחי ישראל: לאחר מאמצים גדולים של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יולי אדלשטיין, חתמה ישראל אתמול (שני) על הסכם עם מודרנה לרכישת מיליוני מנות של חיסון COVID-19 מודרנה לשנת 2022. במסגרת החוזה, ישראל שומרת על אפשרות לרכוש מיליוני מנות נוספות, המותאמות לטיפול בווריאנטיים.

בכך ישראל מבטיחה לתושביה גישה לחיסונים מתקדמים, מצד אחת המובילות במאבק העולמי למיגור הקורונה. מדינת ישראל היא בין הראשונות בעולם שחתמו על הסכם עם מודרנה לשנת 2022 ואנו בטוחים כי השותפות תמשיך להביא בריאות לתושבי ישראל.

כזכור, אתמול הודיעו ראש הממשלה ושר הבריאות כי לאחר מאמצים גדולים ישראל חתמה על הסכם עם חברת פייזר לרכישת מיליוני מנות חיסונים לשנת 2022. בנוסף, ישראל ופייזר סיכמו על קיומה של אופציית רכישה של עוד מיליוני מנות חיסון. החיסונים שנרכשו ושנחתמו כאופציה יהיו מותאמים לטיפולים בווריאנטיים. התוספת שנחתמה תבטיח את המשך ההתמודדות הטובה של ישראל עם הקורונה לפחות עד סוף שנת 2022.

מוקדם יותר הערב ראש הממשלה מסר הצהרה לתקשורת בתום דיון בנושא החיסונים והמשך המאבק בקורונה ואמר כי "אנחנו נערכים למבצע חיסונים נוסף בעוד שישה חודשים, תכינו את הכתפיים ואת הילדים". נתניהו הוסיף: "ביקשנו מראשי החברות לקנות פחות כי אנחנו יכולים להתחייב כלכלית לפחות ואת היתרה נרכוש באופציות – לשמחתי הם הסכימו. הדבר הזה מבטיח שיהיו לנו חיסונים ושלא נחזור אחורה".

נתניהו התייחס למחלוקות שהיו בממשלה בנוגע להצטיידות בחיסונים, ותקף את כחול לבן: "לא ראיתי הפקרות כזאת בנוגע לבריאות. הייתי צריך להילחם ולתת את המילה האישית שלי מול ראשי פייזר ומודרנה, אמרתי להם שאנחנו רוצים לרכוש חיסונים נוספים ושאנחנו מוכנים להתחייב על מספר גדול והם הסכימו". לדבריו, "הם ביקשו התחייבות תקציבית גדולה. באתי לקבל את ההתחייבות הזאת ונתקלתי במכשול פוליטי".

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן