צילום: Official White House Photo by Adam Schultz

לאחר יותר משנה: ארצות הברית הודיעה על ביטול חובת עטיית מסכות בשטח פתוח

אזרחי ארצות הברית שכבר הספיקו להתחסן בשתי מנות של החיסון נגד נגיף הקורונה רשאים להיות ללא מסכות מחוץ לבית, בזמן פעילות ספורטיבית, במסעדות ובהתקהלויות בקבוצות קטנות בשטחים פתוחים. במקומות סגורים יורשו לשהות ללא מסכות רק במידה וכלל המשתתפים מחוסנים
 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

לאחר מדינת ישראל גם ארצות הברית הודיעה הערב (שלישי) כי אזרחים אמריקנים שמחוסנים לנגיף הקורונה כבר לא יצטרכו לעטות מסכות בשטחים פתוחים, למעט במקרים של התקהלויות גדולות.

על פי הדיווח ב'ווינט', בעדכון של ההנחיות פורסם שגם מי שטרם התחסנו לנגיף יהיו רשאים, במקרים מסוימים, להיות ללא מסכות. בשנת הקורונה החולפת המלצת ה-CDC לאמריקנים הייתה לעטות מסכות בשטחים פתוחים – במידה והם נמצאים במרחק של פחות מ-2 מטר מאדם אחר.

ד"ר רושל ולנסקי שעומדת בראש ה-CDC אמרה בהצהרה לתקשורת האמריקנית כי, "במהלך השנה האחרונה השקענו זמן רב בלומר לאמריקנים מה הם לא יכולים לעשות, ומה אסור להם לעשות, היום אני הולכת להגיד לכם כמה מהדברים שאתם יכולים לעשות אם אתם מחוסנים בשתי מנות".

אזרחי ארצות הברית שכבר הספיקו להתחסן בשתי מנות של החיסון נגד נגיף הקורונה רשאים להיות ללא מסכות מחוץ לבית, בזמן פעילות ספורטיבית, במסעדות ובהתקהלויות בקבוצות קטנות בשטחים פתוחים.

הם יוכלו גם לשהות ללא מסכות בחללים סגורים – כל עוד נמצאים איתם רק מחוסנים. "אם אתם מחוסנים אתם יכולים לחזור לעשות הרבה דברים שהפסקתם לעשות בגלל המגפה", אמרו ב-CDC. המלצת ה-CDC היא להמשיך לעטות מסכות באירועים במקומות סגורים ובאירועי תרבות.

אמריקנים שאינם מחוסנים לא יחויבו לעטות מסכות בזמן פעילות ספורטיבית בשטח פתוח – כל עוד הם לבדם או עם אנשים שנמצאים בקפסולה שלהם. הם יכולים להיות ללא מסכות גם בהתקהלויות קטנות בשטחים פתוחים – כל עוד מלבדם כל האנשים מחוסנים.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן