צילום: צילום מסך מתוך הראיון לחדשות 12

ד"ר פאוצ'י קורא לחסן ילדים ומבהיר: כל כמה זמן נאלץ להתחסן שוב נגד הקורונה?

"אני לא חושב שיופיע וריאנט שאף חיסון לא יצליח להתמודד איתו", מרגיע המומחה הבכיר ביותר בצוות הקורונה של הבית הלבן • הוא החמיא להצלחת מבצע החיסונים שהוביל ראש הממשלה נתניהו: "בכל העולם רוצים להשתוות למבצע החיסונים של ישראל"
 • גזירת מלך רשכבה"ג מרן שה׳׳ת הגר׳׳ח קנייבסקי שליט"א : ׳׳התורמים למגבית 'קופת העיר' עבור כלות עניות בסך 513 ש"ח, יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב.״

  תוכן מקודם

 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

ד"ר אנתוני פאוצ'י, המומחה הבכיר בצוות הקורונה של הבית הלבן, מספר היום (רביעי) בריאיון לחדשות 12 על היעילות והעמידות של חיסוני הקורונה. "אני לא חושב שניתן לנקוב בתאריך ספציפי לחזרה לשגרה כי יש הרבה משתנים, כמו הווריאנטים שמתפשטים בעולם", הבהיר פאוצ'י. "אבל להערכתי יהיה ניתן להתחיל את התהליך לקראת אמצע-סוף הקיץ".

אחרי למעלה משנה בבית הלבן, תוך שהוא שורד את חילופי הממשל בין דונלד טראמפ לג'ו ביידן, הוא עקב מקרוב גם אחרי הנתונים שהגיעו מישראל ושיעור ההתחסנות בארץ. "זה פשוט נעשה באופן מעולה לדעתי", אמר פאוצ'י בהתלהבות.

הוא הוסיף כי "אנשים מסתכלים על ישראל ועל שינוי העקומה בה, וכולם מייחלים שמתישהו בקרוב הם יצליחו להשתוות אליה, כי כשמגיעים לרמה נמוכה מאוד של הדבקה הסיכון הוא נמוך מאוד כשחלק גדול מהאוכלוסייה כבר מחוסן, ואפשר כבר באמת להתחיל לחזור לשגרה".

פאוצ'י נשאל בראיון האם יכול להיות וריאנט שיהיה עמיד בפני חיסונים?, וענה: "אני מאמין שיצוצו וריאנטים כאלה, אבל ניתן יהיה להתמודד איתם. אני לא חושב שיופיע וריאנט שאף חיסון לא יצליח להתמודד איתו. ייתכן שיופיעו וריאנטים, ולמעשה כבר יש כאלו, שהנוגדנים הנוצרים מהחיסון מעט פחות יעילים נגדם. היעילות לא נעלמת לחלוטין, אבל היא מופחתת. עם זאת, יש וריאנטים אחרים שהחיסונים מאוד יעילים נגדם".

בעוד מספר ימים ידון ה-FDA, מנהל המזון והתרופות האמריקני, באישור של החיסונים לגילי 12 ומעלה של חברת פייזר. מבחינת פאוצ'י זהו שלב הכרחי למיגור המגפה. "חשוב מאוד לחסן ילדים, כי קודם כול – היום אנחנו יודעים שהנגיף הזה יכול לפגוע קשות בצעירים. הסיכוי אומנם קטן בהרבה לעומת מבוגרים או אנשים עם מחלות רקע, אך לא חסרים מקרים של צעירים חולים קשה".

בנוסף לכך, ד"ר פאוצ'י הבהיר כי "בני נוער במיוחד, בגלל האינטרקציות החברתיות שלהם, גורמים להתפשטות רחבה יותר של הנגיף מאשר ילדים קטנים. כך שלא רק שמגנים על הילדים מפני הידבקות ואף חולי, אלא שגם קוטעים את שרשרת ההדבקה, אז כדי באמת להשתלט על הנגיף בתוך הקהילה, חשוב לחסן את הילדים, לרבות בני הנוער".

פאוצ'י התייחס לאפשרות שנזדקק לחיסון נוסף, ואמר כי "סביר מאוד שנזדקק לחיסון נוסף פעם בכמה זמן, כדי לשמור על עמידות ההגנה מפני הנגיף, כי אנחנו לא יודעים לכמה זמן החיסון יעיל. אנחנו לא יודעים בדיוק כמה עמיד החיסון נגד הקורונה. אנחנו יודעים שהיעילות נשארת במשך לפחות 6 חודשים וייתכן שאף הרבה מעבר לכך, אבל עלינו להיות מוכנים לכך שתוך שנה או יותר נצטרך לחסן אנשים פעם נוספת".

כתבות קשורות

3 תגובות

 1. איי איי נו מה אמרנו לכם ? אתם רואים כל חצי שנה חיסון שלא שווה כלום ורק מזיק וגורם לתופעות לוואי חמורות כפי שכבר הספקתם לראות על אלו שהתחסנו

 2. אתם לא יודעים מי זה פאוצ'י כמה אנו תמימים מזל שעם ישראל מעל הטבע ברוך ה שבחר בנו מכל העמים כי אם לא היה בוחר בנו התמימות היתה הורגת אותנו

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן