צילום: Liron Almog/FLASH90

לקראת חופשת הקיץ: אירופה הכניסה את ישראל לרשימת המדינות הירוקות

האיחוד האירופי צירף את ישראל לרשימת המדינות מהם מותר להיכנס רק לצרכי פנאי ולא רק לצרכים חיוניים, וזאת ברקע מבצע ההתחסנות בארץ, שהוביל ב"ה לירידה בתחלואה • ברשימה המדינות הירוקות נכללות רק 7 מדינות נוספות ובהן תאילנד, ניו-זילנד ואוסטרליה
 • גזירת מלך רשכבה"ג מרן שה׳׳ת הגר׳׳ח קנייבסקי שליט"א : ׳׳התורמים למגבית 'קופת העיר' עבור כלות עניות בסך 513 ש"ח, יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב.״

  תוכן מקודם

 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

האיחוד האירופי צירף בצהריים (חמישי) את ישראל לרשימת המדינות שלאזרחיהן מותר להיכנס לשטחי האיחוד גם למטרות פנאי – כמו תיירות ונופש – ולא רק לצורך ביקורים המוגדרים "חיוניים". ישראל היא המדינה היחידה שהתווספה לרשימה מאז חודש ינואר.

במהלך זה, מנסים באיחוד האירופי לשקם את ענף התיירות שנפגע קשות בעקבות מגפת הקורונה, זאת לקראת חופשות הקיץ הקרבות. בהודעת האיחוד שהכריזה על רשימת המדינות הירוקות נכללות מלבד ישראל 7 מדינות בלבד: אוסטרליה, ניו-זילנד, סינגפור, תאילנד, דרום קוריאה, רואנדה וסין.

במשרד החוץ בירכו על ההחלטה ואמרו כי היא "תוצאה של עבודה דיפלומטית מאומצת של שגרירות ישראל לאיחוד האירופי, שגרירויות נוספות ביבשת ומשרד החוץ בירושלים, שפעלו מול מועצת האיחוד האירופי והנציבות להמליץ להוסיף את ישראל לרשימת המדינות הירוקות".

גורם רשמי באיחוד האירופי אמר בעילום שם לסוכנות הידיעות AP כבר ביום שני כי אין ספק שישראל תהיה אחת המדינות שמהן יותר לנוסעים להיכנס לאיחוד. הוא אמר אז כי באשר לבריטניה, שאינה חברה באיחוד, הדברים אינם בטוחים, וכי ארה"ב אינה צפויה להיכלל לפי שעה ברשימה, אולם בהתחשב בירידה בתחלואה בה היא עשויה להצטרף בקרוב.

במשרד החוץ ציינו כי החלטת האיחוד אינה מחייבת את המדינות החברות, אך סוללת את הדרך למדינות החברות באיחוד האירופי לאשר כניסת ישראלים, באופן חד-צדדי או בהסכם הדדיות עם ישראל. חשוב להדגיש כי הודעת האיחוד לא מבטלת את החובות שהוטלו בכל מדינה בנוגע לקורונה כמו כניסה לבידוד או לערוך בדיקת קורונה.

שר החוץ גבי אשכנזי התייחס להודעת האיחוד האירופי: "החלטת האיחוד האירופי להוסיף את ישראל לרשימת המדינות הירוקות סוללת את הדרך לחזרה הדרגתית לשגרה לאחר משבר הקורונה לצמיחה כלכלית. אני מברך את שליחי משרד החוץ באירופה על עבודתם המצוינת שהובילה להחלטה".

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן