צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

ה-FDA אישר את החיסון של 'פייזר' נגד הקורונה גם לבני 12 עד 15

מנהל המזון והתרופות האמריקני העביר את החיסון של ענקית התרופות באישור לשימוש חירום, לאחר שעלה בבחינה מחמירה כי יתרונות החיסון בבני 12 ומעלה עולים על הסיכונים • בחברה מתכוננים לבקש חיסון לילדים מגיל שנתיים ומעלה
 • מרגש: מסעו של גר הצדק- מהרי הקווקז להרי ירושלים

  תוכן מקודם

 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

מנהל המזון והתרופות האמריקני אישר הלילה (בין שני לשלישי) את השימוש בחיסונים של החברות פייזר וביונטק נגד נגיף הקורונה על בני נוער בגילי 15-12. מדובר באישור חירום לאחר שהתברר כי היתרונות עולים על הסיכונים.

פיטר מרקס, מנהל המרכז להערכה ביולוגית ולמחקר של המנהל אמר כי "עם המדע שמדריך את תהליך ההערכה וקבלת ההחלטות שלנו, ה-FDA יכול להבטיח לציבור ולקהילה הרפואית שהמידע הזמין תואם את הסטנדרטים המחמירים שלנו התומכים בשימוש החירום בחיסון זה באוכלוסיית בני ה-12 ומבוגרים יותר".

ג'נט וודקוק, חברת הוועדה של ה-FDA, מסרה דברים שנועדו להרגיע הורים בנוגע לחיסון ילדיהם: "הורים יכולים להיות בטוחים שהסוכנות נקטה בסקירה מחמירה ויסודית של כל המידע הנתון, כמו שעשינו עם כל אישורי החירום שנתנו לחיסונים לקורונה".

היא הוסיפה וברכה כי "הפעולה היום מאפשרת לאוכלוסיה צעירה להיות מוגנת מפני Covid-19, ומקרבת אותנו לחזרה לתחושת נורמליות ולסיום המגיפה".

מנכ"ל פייזר אלברט בורלא אמר כי "היום מביא איתו חדשות מאוד מעודדות עבור משפחות ומתבגרים ברחבי ארצות הברית, ה-FDA הרחיב את אישור החירום שלנו שיכלול ילדים בני 12 ומעלה".

בורלא במקביל הזהיר כי האישור האמריקני לא מספיק במלחמה מול הנגיף שגבה את חייהם של יותר מ-3.3 מיליון בני אדם בעולם: "בעוד שזהו צעד משמעותי קדימה, אנחנו עדיין נמצאים בתקופה קריטית במאבק ב-Covid-19 מסביב לעולם. בשבועות הקרובים, אנחנו מקווים להמשיך לקבל אישורים מרגולטורים גלובליים שיתמכו במאמץ החיסון העולמי".

מנכ"ל חברת התרופות סיכם בתודה למשתתפים, ש"באופן חסר אנוכיות הרימו את ידיהם כדי להצטרף לניסוי הקליני. בלעדיהם ובלעדי משפחותיהם, ציון הדרך הזה לא היה אפשרי".

יצוין כי בחברת פייזר לא עוצרים בגיל 12 כגיל המינימלי לשימוש בחיסון של החברה נגד נגיף הקורונה. בשבוע שעבר מנכ"ל החברה, אלברט בורלא, אמר כי פייזר מתכוונת לבקש מה-FDA לחסן ילדים בני שנתיים עד 11 – כבר בקרוב.

כתבות קשורות

5 תגובות

 1. בדיוק כך היה עם החיסון של פייזר נגד קורונה למבוגרים-קודם כל התקבל אישור לשימוש חירום ואחר כך פייזר הגישו בקשה לאישור לשימוש קבוע ב״ה וגם קיבלו אותו.
  מספיק להפגין בורות ולסכן את עם ישראל בפייק שקר ולהסית ולהדיח את האנשים בזדון או בשגגה מהחיסון הזה

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן