רופאו של טראמפ: "הנשיא יכול לסיים את הבידוד – הוא אינו נחשב מדבק יותר"

בהודעה שפרסם רופאו של נשיא ארצות הברית, ד"ר שון קונלי, נכתב כי טראמפ "אינו מוגדר עוד כמהווה סכנת הדבקה עבור אחרים". אם כי מומחים רפואיים נשמעו סקפטיים בנוגע להכרזה שטראמפ כבר לא מידבק, לדבריהם, עשרה ימים אחרי האבחון הראשוני אין אפשרות לדעת זאת בוודאות

עשרה ימים בלבד לאחר שאומת כחולה קורונה, נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ קיבל אישור לצאת מבידוד, בהודעה שפרסם רופאו של נשיא ארצות הברית, ד"ר שון קונלי, נכתב כי טראמפ "אינו מוגדר עוד כמהווה סכנת הדבקה עבור אחרים".

"אני שמח לבשר כי בנוסף לעובדה לפיה הנשיא עומד בקריטריונים של ה-CDC לסיום הבידוד, הוא אינו נחשב מדבק יותר", כך הדגיש הרופא שלו. עוד כתב קונלי: "עברו למעלה מעשרה ימים מאז שנשיא פיתח לראשונה תסמיני קורונה, והיה ללא חום במשך 'יותר מ-24 שעות', ולאחר בדיקות שעבר – אין עוד עדות לשכפול פעיל של הנגיף".

בסוכנות הידיעות AP נכתב כי מומחים רפואיים נשמעו סקפטיים בנוגע להכרזה שטראמפ כבר לא מידבק, בשלב כל כך ראשוני של המחלה. לדבריהם, עשרה ימים אחרי האבחון הראשוני אין אפשרות לדעת בוודאות אם מישהו מידבק.

בתוך כך, נשיא ארצות הברית נשא אמש נאום ראשון מול תומכיו מאז שחלה בנגיף הקורונה. בנאום שנשא ללא מסכה מהמרפסת, מול מאות תומכים, אמר: "אני מרגיש מצוין, לא יודע מה איתכם". טראמפ הכריז כי "אנחנו עומדים להביס את הווירוס הסיני הנוראי. הוא מתחיל להיעלם".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן