צילום: צילום ויקיפדיה

המומחה של טראמפ סותר את דבריו: "נדע רק בעוד כחודש אם קיים חיסון יעיל"

דבריו של המומחה האמריקני באים על רקע הבטחותיו של הנשיא טראמפ להביא חיסון יעיל לקורונה לפני הבחירות בארצות הברית שיתקיימו בעוד תשעה ימים. "נדע אם יש לנו חיסון בטוח ויעיל עד סוף נובמבר, תחילת דצמבר". פאוצ'י אמר כי בחודשים הראשונים של 2021 הם יופצו באופן נרחב יותר
 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

המומחה האמריקני למחלות זיהומיות ויועצו של טראמפ לענייני קורונה, ד"ר אנתוני פאוצ'י, אמר אמש כי רק בתחילת דצמבר נדע האם קיים חיסון בטוח ויעיל לנגיף הקורונה. בנוסף, הסביר פאוצ'י כי חיסון נרחב יותר, כזה שיספיק לרוב האוכלוסייה בעולם, לא צפוי לפני הרבעון השני-שלישי של שנת 2021.

דבריו של המומחה האמריקני באים על רקע הבטחותיו של הנשיא טראמפ להביא חיסון יעיל לקורונה לפני הבחירות בארצות הברית שיתקיימו בעוד תשעה ימים. "נדע אם יש לנו חיסון בטוח ויעיל עד סוף נובמבר, תחילת דצמבר" אמר פאוצ'י לרשת BBC. "כשאנחנו מדברים על חיסון לחלק ניכר מהאוכלוסייה, כזה שיוכל להשפיע באופן משמעותי על הדינמיקה של ההתפרצות, סביר מאוד להניח שלא יהיה לנו עד לרבעון השני או השלישי של 2021".

פאוצ'י אמר ל-BBC כי המהדורה הראשונה והמוגבלת של החיסונים יופצו לציבור על מנת "ליצור תיעדוף", ובחודשים הראשונים של 2021 הם יופצו באופן נרחב יותר. עוד הוסיף פאוצ'י כי "החיסון אינו מחליף את הצורך של גופי בריאות הציבור להיות ערוכים להגן על האוכלוסיה מפני התפרצות הנגיף בזמן מתקבל על הדעת".

ד"ר פאוצ'י אמר אמש בריאיון נוסף לרשת CNN כי זהו "רעיון מצוין" להוציא הוראה אחידה לכולם לעטות מסכה, זאת בזמן שארה"ב מאבדת שליטה על מגפת הקורונה. "אם אנשים לא עוטים מסכות, אולי אנחנו צריכים לחייב אותם לעשות זאת", הסביר.

כתבות קשורות

תגובה אחת

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן