אילוסטרציה, צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

משטרת קורונה: 47,000 ביקורים למבודדים, 135 חקירות נגד מפרים

מאז תחילת המאבק בנגיף ועד כה, המשטרה פתחה ב-135 חקירות נגד מפרי בידוד, וכן ב-40 חקירות נוספות בעקבות חשד להפצת הודעות כזב. עד כה בוצעו כ-47,000 ביקורים למבודדים, נרשמו למעלה מ-2,000 דו"חות, וכן הוצאו צווי סגירה ל-60 בתי עסק שהפרו את ההוראות

משטרת ישראל ממשיכה בפעילות מוגברת מהאוויר, מהיבשה ומהים, במטרה לסייע למשרד הבריאות במאמצי האכיפה של התקנות לשעת חירום וצו בריאות העם. אלפי שוטרים פועלים במתכונת מתוגברת בכל שעות היממה לביצוע מגוון משימות הפיקוח והאכיפה, שמירת הסדר והביטחון, זאת באמצעות חסימות מדלגות, סיורים רכובים ורגליים ובדיקות יזומות, הכל במטרה למנוע את הפצת והתפשטות נגיף הקורונה בישראל. במסגרת המאבק בנגיף ובמטרה לייעל את מאמצי הפיקוח והאכיפה המשטרתיים נעשה שימוש גם ברחפנים, זאת לצד גיחות מהאוויר ע"י מסוקי המערך האווירי של משטרת ישראל.

עד כה נפתחו 135 תיקים פליליים הקשורים להפרות הבידוד. בנוסף נפתחו 40 חקירות בגין מקרים שונים של הפצת מידע כוזב. כמו כן עד כה, נרשמו ע"י המשטרה 2,039 דו"חות, בחלוקה הבאה: הפרת חובת בידוד- 86 דו״חות. הפרת חובת דיווח למשרד הבריאות על חובת הימצאות בבידוד – 7 דו״חות. סירוב להוראה על פיזור התקהלות אסורה – 114 דו"חות. הפעלת עסק\מקום בניגוד לתקנות – 128 דו"חות. יציאה אסורה למרחב הציבורי למטרה או פעולה שבניגוד לתקנות – 1,416 דו"חות. שהייה במרחב הציבורי במקום שנאסר בתקנות – 283 דו"חות. איסור תפילה מחוץ לבית המגורים במקום שאינו פתוח – 4 דו"חות. הפעלת תחבורה ציבורית בניגוד לתקנות – דו"ח אחד.

מדי יום מבקרים השוטרים אלפי מחויבי בידוד בכדי לוודא כי הם מקיימים את חובת הבידוד, כשעד כה ביקרו השוטרים כ-47,000 מחויבי בידוד בכל רחבי הארץ. בימים האחרונים ביקרו שוטרים בכל רחבי הארץ גם באלפי בתי עסק שונים, בתי כנסת, בשווקים, במרכזי הקניות, פארקים, חופי ים וכיו"ב, כשמרבית בעלי העסקים והאזרחים, קיימו והקפידו על ההנחיות במלואן. נוסף למאמצי הסברה משמעותיים המתבצעים בשטח, המשטרה סגרה עד כה 60 בתי עסק באמצעות צווים בגין הפרת התקנות באופן בוטה.

במשטרה מדגישים כי כי פעילות האכיפה המשטרתית מתבצעת בכל רחבי הארץ, רובה במתכונת של פעילות יזומה יזומה וחלקה בעקבות דיווחים המתקבלים במשטרה, זאת בכל המגזרים והאוכלוסיות ובפרט במוקדים בהם מתקיימות הפרות של ההנחיות.

המשטרה קוראת לציבור להישמע להנחיות והוראות משרד הבריאות, שכן אי קיומן משבש את המאמץ הלאומי במאבק בהתפרצות הנגיף והתפשטותו בישראל. חל איסור מוחלט על הפצה ושרשור של מידע כוזב שכל תכליתו לזרוע בהלה בקרב הציבור. מידע רלוונטי ומוסמך, לרבות עדכונים והנחיות רשמיות, יופצו רק על ידי הגורמים המוסמכים לכך. לצד ביצוע כלל המשימות המוטלות לפתחה של המשטרה בהקשר של הביטחון השוטף, אכיפת החוק ושמירת הסדר הציבורי, משטרת ישראל תמשיך לסייע למשרד הבריאות במאמץ האכיפה לבלימת התפשטות הנגיף ככל שיידרש, הכול במטרה לשמור על שלום הציבור ובריאותו.

5 תגובות

טוב מאד . לא צריך להקל ראש ברוצחים.
הרי אחד שמפר בידוד והלך ברחוב סואן כאילו רוצח נפשות בזדון.
ואחד כזה צריך להכנס למקום אליו נכנסים כל הסוררים. שיהיה בית סהר למפרי בידוד.
זה פשוט עבירה פלילית ולא רחוק מלהיות רוצח.

אם חסידים לא היו מתנהגים כמו תינוקות שום דבר לא היה קורה

אתה צודק בהחלט!!!
כמה חבל שבמגזר החרדי יש אדישות ואין מודעות לכל הנושא של מגיפת הקורונה.
בשבוע שעבר בלכתי ברחובות בני ברק- הזדעזעתי לראות את המוני האנשים ברחוב רבי עקיבא, מלא אנשים בתוך חנויות קטנות ודחוסות…מה זה?? לאן הגענו???
לא שומעים לדברי גדולים ועושים חילול ה' גדול!!! חבל מאד!!!

לאחד…
מעניין מאוד שהחסידים כבר מתפללים מעל שבועיים דרך המרפסות והליטאים עוד עשו מניינים עד עכשיו בבתי כנסת. אז איך אתה אומר את זה???
ואיך זה שמצאו ישיבה ליטאית במודיעין עילית עכשיו…
אז לא לדבר שטויות!!!

דווקא החילים הם אלא שנותנים את התעסוקה ולכן לא נשארים בבתים

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן