צילום: Flash90

לאחר תשאול החוזרים מניו יורק: חלקם שוחררו לביתם

נוסעים שנחתו בישראל שוחררו הערב לביתם, חלקם גם מבלי שהצהירו על כניסה לבידוד. גם הצו של משרד הבריאות, שהורה לעכב את הנוסעים בשדה התעופה עד לשעה 20:00 לא כובד. משרד הביטחון: "ההנחיה התקבלה כשהנוסעים היו באוויר ולא חתמו מראש על אישור"
 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

מוקדם יותר היום (רביעי) נחתו בישראל נוסעים שהגיעו בטיסה מניו יורק אך למרות ההוראות על העברתם המיידית למלונית לצורך בידוד הם שוחררו לביתם. הנוסעים נחתו בשעות אחר הצהריים בטיסה שהגיעה מניו ג'רזי. על פי הדיווחים נציגי פיקוד העורף אמרו להם שהם מעוכבים עד שיימצא להם מלון. אמנם לאחר שעתיים שעתיים נאמר לנוסעים שכל מי שיש לו מקום שבו הוא יכול לשהות בבידוד ישוחרר. חלק מהנוסעים חתמו על הצהרה שהם נכנסים לבידוד, אך יש כאלה שיצאו משדה התעופה מבלי שחתמו על שום דבר.

במשרד הביטחון הגיבו לתקרית ואמרו כי "מוקדם יותר היום (רביעי) נחתה בישראל טיסה מניו יורק. בהתאם להנחיית ראש הממשלה, נערך משרד הביטחון בשיתוף צה"ל לקליטת הנוסעים ולהעברתם ישירות לבידוד במלוניות, אלא שבהמשך, התגלה קושי משפטי בהעברת החוזרים למלוניות ללא שחתמו על טופס אישור מראש (יצוין: החלטת רה"מ התקבלה בעת שהטיסה הייתה באוויר), ולכן, עד אשר יגובשו הצווים והאישורים המתאימים, הוחלט הדבר הבא".

"כלל החוזרים עברו בדיקת חום ותסמינים. מי שנמצא כבעל חום גבוה, וכן מי שדיווח על תסמינים ללא חום גוף גבוה, מועבר לטיפול מד"א ובהמשך תתקבל החלטה לאן להעבירו. שאר הנוסעים חותמים כעת על טפסים שמאשרים כי הם בעלי יכולת לקיום בידוד ביתי, ולאחר מכן ישוחררו לביתם. משרד הביטחון נערך למימוש הנחיית רה"מ באופן מסודר, על כלל ההיבטים, בהקדם האפשרי".

עוד נמסר כי לאחר תשאול החוזרים מניו יורק, ביקשו 15 נוסעים לעבור לבידוד במלונית מכיוון שאין להם יכולת בידוד ביתית וכעת הם מועברים למלון פרימה פארק ירושלים.

כזכור מוקדם יותר היום דווח כי ראש הממשלה בנימין נתניהו הנחה את משרד הביטחון להעביר את כל הבאים לישראל מחו״ל לבידוד במלוניות (או במתקנים אחרים שיוסבו לכך) תחת השגחה – כך נמסר מלשכת ראש הממשלה. עוד נמסר כי "מימוש ההחלטה – מיידית". נתניהו הנחה את משרד האוצר להקצות תקציב מיידי לעניין.

בתוך כך, שר הביטחון נפתלי בנט התייחס בצהריים (רביעי) להנחייתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, אותה הוא שמע בתקשורת, להעביר לבידוד במלוניות כל מי ששב לישראל מחו"ל. "זה יעלה הרבה מאוד כסף ויהפוך את המלוניות למדגרות קורונה". לדבריו, "אנחנו לא יכולים לקלוט מהיום להיום 4,000 איש למלוניות. מה שראש הממשלה הנחה זה עלויות עצומות שיכולות להגיע ל-400 מיליון שקל בחודש".

כתבות קשורות

תגובה אחת

 1. עוד מחדל של ממשלה
  שלחו הביתה חולי קורונה בפונטציאל
  שידביקו את הקהילה
  אבל בני ברק תסגר
  אנשי בני ברק כידוע הם בעננים כל יום כל היום ממריאים ונותחים
  מה לעשות חייבים בידוד
  ליצמן שתהיה בריא

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן