חשש להתפשטות המוטציה: השבים מדובאי וברזיל יחויבו בבידוד במלוניות

השרים הכריעו במשאל טלפוני כי כל מי שחוזר משתי המדינות, וכן מדרום אפריקה ומזמביה יידרש להעביר את תקופת הבידוד במלוניות. ישראלים שחוזרים ממדינות אחרות עדיין יצטרכו להיבדק בנתב"ג. ההחלטה תיכנס לתוקף הלילה בשעה 01:00

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

 • כ"ק אדמו"ר מרמחסטריווקא: מצווה לעזור להם!

  תוכן מקודם

 • כשלבן שלך יהיה טוב, לך תהיה נחת: הרישום בישיבה שמשנה חיים בעיצומו!

  תוכן מקודם

 • גרמניה: הסכים לנתח יהודייה וחזר בו

  תוכן מקודם

הממשלה אישרה הערב (ראשון) במשאל טלפוני לחייב את השבים מדרום אפריקה, איחוד האמירויות הערביות, ברזיל וזמביה ללכת לבידוד במלונית עם שובם ארצה. ההחלטה תיכנס לתוקף הלילה בשעה 01:00. במקביל, הוחלט להאריך בשבועיים את חובת הבידוד במלונית לכל מי שחוזר מכל מדינה בעולם, אלא אם הסכים להיבדק עם כניסתו לארץ, והתחייב לבצע בדיקה נוספת לאחר תשעה ימים עד ל-1 בפברואר.

ההנחיות החדשות מגיעות לאחר שבמשרד הבריאות הודיעו מוקדם יותר היום, כי לאור גילוייה של המוטציה החדשה שהתגלתה ביפן, שמקורה ככל הנראה מברזיל, ולאור התחלואה הגבוהה במדינה מדרום אמריקה, במשרד הבריאות מקדמים המלצה לחייב בבידוד במלונית את מי שיחזור מברזיל, בכפוף לאישור הקבינט.

שר הבריאות יולי אדלשטיין הנחה את אנשי משרדו להסיר את התקנה בהקדם "לשבים מחו"ל מכל המדינות, בכפוף לבדיקת קורונה". הוא הסביר כי "כל חוזר מחו"ל שרשאי להיכנס לארץ צריך לעשות בדיקה מידית ולצאת לבידוד ביתי לשבועיים, או לעשרה ימים אם יעשה בדיקה נוספת ביום התשיעי".

סגן שר הבריאות יואב קיש הוסיף כי חובת הבידוד במלוניות עדיין תחול על נוסעים שיסרבו להיבדק בנתב"ג. עוד כתב בטוויטר כי "מי שנמצא עכשיו במלוניות, אחרי בדיקה, יוכל לעבור לבידוד ביתי".

ברקע ההחלטה המסתמנת, נמצאים נתוני התחלואה של ישראלים שחוזרים מאיחוד האמירויות, ובעיקר מדובאי. מעבר לכך, במהלך סוף השבוע התגלו ארבעה מקרים נוספים של מוטציית הקורונה הדרום אפריקנית במעבדה המרכזית לנגיפים של משרד הבריאות, באמצעות תהליך ריצוף.

בתוך כך, היום פורסם כי במשרד הבריאות דואגים מהימצאותה של מוטציה נוספת לנגיף הקורונה בישראל. מוטציה זו, שהתגלתה בימים האחרונים ברוסיה, היא ככל הנראה אלימה יותר מנגיף הקורונה המקורי, אך טרם נמצאו חולים בה בישראל.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן