פורים במירון • David Cohen/Flash90

טעו בין פורים לל"ג בעומר? "תיאסר העלייה לציון הרשב"י במירון"

מתווה משרד הבריאות להגבלות במהלך ימי הפורים, בהם גם אישור תפילה בקפסולות בבתי הכנסת ואיסור על חגיגות המוניות, כולל בתוכו איסור על "העלייה המסורתית לקברו של רבי שמעון בר יוחאי" • התבלבלו בין החגים?

 • מצממר: ישמח האב ביוצאי חלציו בגן עדן

  תוכן מקודם

 • סובלים מכפייתיות? זה שווה לכם הרבה כסף

  תוכן מקודם

 • "חיפשתי להרגיש שייכת" נערה חרדית בסיפור מטלטל

  תוכן מקודם

 • מזעזע: הספיק להתפלל במניין ונפטר במוצאי החג

  תוכן מקודם

מתווה משרד הבריאות להגבלות בחג הפורים, פורסם הערב (רביעי) במהדורה המרכזית של חדשות 13, והוא כולל בתוכו איסור מפתיע למדי: אין לעלות לציון הרשב"י באתרא קדישא מירון.

אם לא די בכך, הם גם כינו זאת בשם "העלייה המסורתית לקברו של רבי שמעון". אז אם לא ידעתם עד היום שיש מנהג קדום לעלות למירון בפורים, כדאי שתתעדכנו. או שתעדכנו את הגורמים במשרד הבריאות.

לפי לשון הדיווח: "במשרד הבריאות רוצים לאסור התקהלויות ומסיבות המוניות, כמו גם את העלייה המסורתית לקברו של רבי שמעון בר יוחאי – שככל הנראה תיאסר מיום חמישי שיחול בו החג ועד למוצאי השבת שאחרי. על מנת לאכוף את ההגבלות הללו, יוצבו מחסומים משטרתיים".

בהמשך, הבהירו במשרד הבריאות כי מדובר בטעות בדיווח. האיסור על עלייה למירון הוא בתאריך ז' אדר, אז נוהגים רבים לעלות לציון הרשב"י ביום הילולת משה רבינו.

עוד במתווה כפי שפורסם בחדשות 13: התפילות בבתי הכנסת, בשבת זכור ובפורים, יאושרו לפי מתווה קפסולות מיוחד, שיכלול שמירת מרחק של 4 מטר בין אדם לחבירו.

בתוך כל קפסולה, יהיו עשרה מתפללים ובין הקפסולות יציבו מחיצות. בסך הכל, בית כנסת אחד יוכל להכיל עד מאה מתפללים לקריאת המגילה בפורים ושמיעת הקריאה בשבת זכור.

גם התקהלויות משפחתיות גדולות ייאסרו, שכן סעודות החג יוותרו רק במסגרת משפחות גרעיניות או במסגרת ההתקהלות המותרת בתקנות – עד חמישה בני אדם בחלל סגור.

5 תגובות

הם כנראה התכונו ל ז' אדר שיש גם עליה כבדה למירון

טוב מאוד, שיבזבזו את השוטרים על דרכי הגישה למירון

ברור, הם רק חושבים על החגים… לא יעזור בפורים תלוי את המן הרשע ובעז"ה בפורים תהיה מחיית עמלק (ציונים)

נו נו הרי פורים עצמו האיגרות הראשונות היו בשביל לעשות צחוק מהאיגרות

שששש… אל תספרו להם שעבדו עליהם….
(כי שיתעסקו שם…)

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell