פלאש 90

גיס היולדת שנפטרה: "הקמתי קבוצה נגד החיסונים, עכשיו מבין את המחיר"

גיסה של היולדת החרדית שנפטרה לפני לידה כתוצאה מהקורונה, סיפר על הפסקת פעילותו נגד החיסונים • פרופ' גליה רהב: עשר נשים לפני לידה במצב קשה, בהן גם מונשמות ובמצב קריטי, רובן מהמגזר החרדי - כולן עדיין לא הספיקו להתחסן נגד הנגיף

 • קברוך דיין האמת: הרב חיים טודרוס גולדבלט זצ"ל

  תוכן מקודם

 • מצממר: ישמח האב ביוצאי חלציו בגן עדן

  תוכן מקודם

 • אתה יכול להיות בעלים של פרויקט נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • תעלה דרגה ותהפוך לאיש נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

גיסה של מרת אוסנת בן שטרית, האישה הצעירה שנפטרה כתוצאה מנגיף הקורונה, מספר היום (ראשון) כי היה מנהל של קבוצה נגד חיסוני הקורונה, וכעת השבית את פעילותה.

טרגדיה קשה: יולדת צעירה נפטרה מסיבוכי נגיף הקורונה בגיל 31 בלבד

בשיחה לכאן חדשות אמר: "הקמתי את אחת הקבוצות הכי מוצלחות בפייסבוק נגד חיסונים, אחרי המקרה הזה השבתתי אותה. כשזה מגיע אליך אתה מבין שצריך לחשוב אחרת, עכשיו אנחנו מבינים את המחיר של הקורונה".

שתי אחיותיה הוסיפו: "מצבה היה קשה כמה ימים והיא סירבה להתאשפז בגלל פחד מבית החולים. כשהגיעה לבית החולים מצבה כבר היה אנוש. אנחנו קוראים לכולם ללכת להתחסן עכשיו".

מנתוני משרד הבריאות עולה כי יש 50 נשים הנמצאות לפני או מיד אחרי לידה בבתי חולים עם קורונה. 10 מתוכן במצב קשה 8 במצב קריטי ו-7 מונשמות. פרופ' גליה רהב עדכנה כי מרביתן מהמגזר החרדי.

מנהלת היחידה למחלות זיהומיות בשיבא אמרה כי "מדובר על נשים שמרביתן מהמגזר החרדי עם הרבה ילדים בבית וחלקן מגיעות מאוחר לאשפוז". היא הוסיפה כי אצל כולן גילו כי הן נדבקו במוטציה הבריטית.

כפי שדיווחנו מוקדם יותר היום, מרת אסנת זהבה בן שטרית, למשפחת סיאני מהר שמואל, הלכה לעולמה הלילה בבית החולים, אחרי שחלתה בנגיף הקורונה. בנוסף, איבדה גם את העובר.

היא הותירה אחריה את בעלה, אברך בן תורה השוקד על דלתי תלמודו כפי שמתארים מכרי המשפחה, וארבעה ילדים קטנים – הקטנה בהם, תינוקת בת שנה בלבד.

מדובר בטרגדיה קשה שפקדה את הקהילה החרדית בהר שמואל, שם שימשה המנוחה כפאנית שהייתה מוכרת לכל נשות הקהילה, וכאשת חסד שפעלה רבות לסייע לכל מי שנזקק לה.

בבית החולים עדכנו הבוקר (ראשון) כי האישה הצעירה אושפזה עקב מצוקה נשימתית ביחידה לטיפול נמרץ לחולי קורונה בהדסה עין כרם ביום שלישי האחרון, כשהיא במצב קשה.

בלילה האחרון, מוצאי שבת, החל מצבה הרפואי להידרדר, והיא פיתחה תמונה של כשל רב מערכתי, אל היחידה הוזעק צוות רב תחומי בכיר הכולל מומחי טיפול נמרץ והרדמה, מיילדות וגניקולוגיה, צוות אקמו ומנתחי לב חזה.

הצוות החל בטיפול מיידי וביצע החייאה ממושכת ביותר, כולל ניסיון להצליל לפחות את העובר. אך למרות מאמציהם, נגזרה הגזירה והאם יחד עם העובר נפטרו.

בהודעת בית החולים נמסר כי "הצוות ביחידה לטיפול נמרץ קורונה והמומחים שהוזעקו לטיפול באישה ובתינוק מצויים בסערה רגשית. למאמצי ההצלה היו שותפים רבים מכל רחבי בית החולים אשר נלחמו על חיי האם והתינוק. הדסה כולה משתתפת בצערה הכבד של המשפחה. צוות השירות הסוציאלי בבית החולים מלווה אותם בשעתם הקשה".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell