בשיחה השבועית בביתו התייחס מרן ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין להידרדרות הביטחונית בדרום וביקש להתחזק "כדי שהניסים יימשכו ושח"ו לא תפרוץ מלחמה עם האוייבים שמקיפים את עם ישראל"

בשיחה השבועית שמסר אמש (שלישי) בביתו התייחס מרן ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין שליט"א להסלמה הביטחונית בעקבות ירי הרקטות לעבר יישובי עוטף עזה והדרום ביממה האחרונה.

במהלך הדברים שהשמיע ביקש הגר"יג להתחזק במעשים טובים על מנת שהניסים יימשכו, ושלא תפרוץ מלחמה ח"ו.

"עם ישראל בסכנה", פתח ראש הישיבה את דבריו. "אנחנו שה אחת בין שבעים זאבים, וכולם שונאים אותנו. כך היה גם אחרי השואה. הלכה שבידוע שעשו שונא ליעקב. לא תמיד אנחנו מרגישים את הסכנה אבל אנחנו חיים בניסים, ואחד הניסים זה עצם זה שאנחנו לא רואים את הסכנה. הגויים מתביישים לעשות צרות להיות כמו הנאצים. אבל גם אחרי השואה היו כאלה שלא התביישו ואמרו שחבל שהיטלא לא גמר את העבודה".

ראש הישיבה עבר להתייחס להסלמה בדרום: "כעת בדרום לא רגוע ואז רואים יותר את הניסים. אבל למעשה כל הזמן אנחנו חיים בניסים. אנחנו מוקפים מסביב באוייבים, גם כשיש הסכם שלום כולם אוייבים שלנו, אבל כדי שיימשכו הניסים ושח"ו לא תפרוץ מלחמה צריך זכויות, ואם יש חיזוק אז יש זכויות", קבע.

"על כל אחד ואחד יש להתחזק, ולו במשהו קטן. כל מחשבה של חיזוק האדם מתקדש. כמו שהרב שך אמר בצוואה. 'אפילו מחשבה אחת'. כי אפילו משהו אחד זה משפיע, וצריך חיזוק תמיד. וכל אחד יודע כמה הכוחות שלו, וכמה שהוא יכול – יתחזק. ברגע של לימוד, של מחשבה טובה, של מעשים טובים. זה עושה זכויות לכל כלל ישראל. ואפילו אדם אחד יכול להשפיע. החזון איש אומר שרואים את ההשפעה אפילו של אחד. וכל אחד מה שמתחזק זה משפיע על כל כלל ישראל".