מעמד מיוחד ומרומם ליקרא דאורייתא בכולל 'רינה של תורה' בפתח תקווה לרגל סיום מסכת זבחים

הכולל הייחודי בעיר פ"ת נפתח במהלך חורף תשע"ז, לרפואתו השלמה של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן זצוק"ל את שולחן הכבוד פיארו גדולי ישראל ורבני העיר שליט"א המעמד התקיים בחסות היחידה לחינוך חרדי

מעמד מרומם ליקרא דאורייתא ולכבוד רבנן ותלמידיהון עמלי התורה, התקיים בעיר פתח תקווה בהיכל כולל רינה של תורה ביום שני לרגל שמחת גומרה של תורה בסיום מסכת זבחים שנלמדה על ידי אברכי הכולל בעמל וביגיעה כמקשה אחת בכל קי"ט דפי המסכת.

הכולל הייחודי בעיר פ"ת נפתח במהלך חורף תשע"ז, לרפואתו השלמה של  מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן זצוק"ל, ככולל ידיעת הש"ס לפי סדר הדף היומי, למתכונת המיוחדת של הכולל נתווסף עם הקמתו יעד נוסף של תורה ללא הפסקה גם בימי שישי, בשבתות ובבין הזמנים, כחלק מהתכנית של לימוד הדף היומי ברצף ובעיון. כעת יחד עם רבבות ישראל, זכו לומדי הכולל לסיים את מסכת זבחים ולקנות קניין נצח ביסודי עבודת הקרבנות ועבודת בית אלוקים.

 

מעמד הסיום שנערך בבית המדרש "בית אהרן" במרכז העיר, השתתפו המונים מתושבי העיר, רבנן ותלמידיהון אוהבי תורה ומוקיריה

את שולחן הכבוד פיארו רבני העיר שליט"א ראשון הדוברים היה הגאון רבי מרדכי רבינוביץ שליט"א ראש ישיבת אור ישראל  שהרחיב במעלת הקביעות ובזכות הגדולה שיש עמה לחיי עולם הבא יותר משאר דברים לאחר מכן נערך מעמד הסיום ע"י ראש החבורה הרה"ג ר' צוריאל פטרובר שליט"א לאחר הסיום נשא דברים הגאון הצדיק רבי בנימין פינקל שליט"א על ההכנה הראויה למשפט דר"ה ועל הזכות לסיים מסכת במסירות כאשר אברכים המטופלים במשפחה מקדישים כל עת ב'זמן' וביומי דפגרא שזהו ממש בחינה של 'זובח עצמו' וזו ההכנה הראויה והסגולה היותר מעולה לזכות בדין.

הגאון הגדול רבי שרגא שטיינמן שליט"א הרחיב ביקרת המסיימים ועורר כי צריכים להשכיל ולהגיע לשמר את המסכתא לא די בסיום אלא לחזור ולחזור כמו כן הזכיר בדבריו את המעמד הנורא הוד של תורה ותפילה שהיה בטו באב שבס"ד הוא כבר יודע בעדות אישית שפועל ישועות בזכות התורה כי תורה היא מעל הכל ומעלתה יתירה מעבודת הקרבנות.

מורנו ראש הכוללים הגאון רבי מרדכי ליבר כהן שליט"א הרחיב בדרכי העבודה בימי האלול כיצד להתרומם ולהתעלות בכח תורה ועמלה וביראה שהינה יסוד לאורייתא בדחילו ורחימו. את המעמד חתם רב בית המדרש כ"ק האדמור מבערגסאז שליט"א בדברי חיזוק נרגשים על כוחם של עמלי תורה בטהרתה ואת תרומתו האדירה של הכולל לעיר כולה, כהיכל של תורה ועמליה בהתמדה מופלגת בחינת רינתה של תורה הרצויה וחביבה לפניו יתברך. את דבריו סיים בברכה לציבור הלומדים וכלל המשתתפים. בשעה מאוחרת ננעל המעמד בשירה וזמרה לכבודה של תורה ולכבודם של לומדיה.

כאמור היחידה לחינוך חרדי פרסה חסותה על המעמד וכאן המקום להודות בשם האברכים לרב מנחם שוורץ על פועליו הרבים למען בני התורה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *