"טיסת השבת" • אולטימטום לאל-על: התנצלות או החרמה

שבוע לאחר "טיסת השבת" שיגר הגרש"ב סורוצקין, מכתב למנכ"ל אל-על בו הוא דורש התנצלות מיידית על ההסתה נגד הציבור החרדי • הרב סורוצקין, שהיה בין נוסעי המטוס, הבהיר מה יהיה המחיר של היעדר התנצלות כזאת • למכתב המלא
 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

ביום שישי האחרון, שבוע לאחר "טיסת השבת" של אלעל שיגר ראש מוסדות 'עטרת שלמה' הגרש"ב סורוצקין, מכתב חריף למנכ"ל החברה, גונן אוסישקין, ובו איום: התנצלות או חרם חרדי.

הרב סורוצקין, שנכח עבטיסה המדוברת ואף נפגש עם אוסישקין במהלך השבוע, כותב: "באתי בזאת להודיע כי לאחר כל המו"מ של הימים האחרונים שבו המשיך ביתר שאת, הזלזול בשומרי השבת ושומרי המסורת, באם עד יום א' בערב לא תצא התנצלות והבהרה מפורשת ללא התחכמויות על הפגיעה הנ"ל, וכן תיקון הדברים הנוגעים לציבור הנ"ל נאלץ לצערנו לפעול בתוך הציבור הקדוש להעדפת חברות תעופה אחרות שלכל הפחות לא מפלות בין איש לרעהו, לא מבזות את היקר והקדוש לעם ה', ומעריכות את עקרונותיהם".

חטא על פשע: השפל של אלעל והתקשורת הישראלית / נתן גלנט


הוא מדגיש: "לצערי ולבושתי חלף שבוע מהאירוע שבו הוכפשו לעיני כל ציבור שומרי תורה ומצוות שומרי השבת על דברים שלא היו בשום אופן".

"במקום שבח וגדולה לשומרי השבת שירדו מהטיסה ללא נודע וקידשו שם שמים לעיני כל לרומם עם מקדשי שביעי, ומלך עולם ששבת בו מכל מלאכתו, ניצלתם אירוע שבאשמתכם וניסיתם להסיט העניין ולעורר ריב ומדון ולהפריד בין חלקי עם ישראל עם סגולה", כך הרב סורוצקין במכתבו.

כעת ניתן להמתין ולראות האם ואיך תגיב החברה להתפתחות האחרונה.

המכתב ששיגר הרב סורוצקין

"טיסת השבת": חרדים תובעים מיליונים מאלעל; המנכ"ל מנסה למזער נזקים

כתבות קשורות

תגובה אחת

 1. מספיק שעשרות אלפי הנוסעים לאומן לראש השנה ינטשו אותם. מישהו צריך לפנות לרב שכטר ובמקביל לרב ארוש שיוציאו מכתב משותף

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן