ברוך אייזנברג ז"ל בן 3, הוא הילד שנהרג הערב בתאונת הדרכים הקטלנית בביתר עילית. הילד הגיע לביקור בישראל בכדי לחוגג 'חלאקה'. האבא בהספד מטלטל: "אתה קרואי על אבי, אתה הראשון שפוגש אותו, תתפללו על עם ישראל"

ברוך אייזנברג ז"ל בן 3, הוא הילד שנהרג הערב בתאונת הדרכים הקטלנית ברחוב החוזה מלובלין בביתר עילית. הילד שמתגורר בארצות הברית הגיע לפני שבוע לביקור בישראל בכדי לחוגג 'חלאקה' שנערכה ביום רביעי האחרון באתרא קדישא מירון. התאונה התרחשה לעיני הוריו ובני משפחתו, כשאימו מנסה להציל אותו ונפצה קלות.

משפחת אייזנברג המתגוררת בניו יורק הגיעה לישראל לביקור ושהתה בירושלים במהלך ימי החג, הגיעו היום לבקר קרובי משפחה בביתר עילית. הילד היה לצד אימו על המדרכה ופתאום רץ לכביש ונדרס במקום, כוחות רפואה קבעו את מותו תוך זמן קצר.

ברוך ז"ל זמן קצר לאחר החלאקה בשבוע שעבר

ההלוויה התקיימה הערב מבית ההלוויות שמגר בירושלים להר המנוחות. האב נשא הספד מרגש ומחזק שלא הותיר עין יבשה, "אני לא יודע מה מותר להגיד ביום טוב, צריך להיות שמחים היום, אבא שלי ז"ל היה רוצה שאני אהיה שמח היום, ולכן הקב"ה עשה את זה בחג, כדי שזה יהיה נסיון של להיות בשמחה, וגם כדי שביארצייט זה תמיד יהיה מתוך שמחה בחג, וכדי שיהיה זכרונות טובים מבורכ'ל שלי (ברוך) לכן הקב"ה סיבב את הסיבות ככה".

"אחד מהדברים הטובים, שלמדנו בשבועות האחרונים ובחודשים האחרונים להגיד 'גם זו לטובה' אפילו על דברים לא חשובים, לכן כשראיתי את בורכ'ל ככה, אמרתי שלוש פעמים גם זו לטובה, וזה היה הכנה בחודשים האחרונים לרגע הזה, כדי שנוכל לעמוד בניסיון, אומרים שהקב"ה לא נותן מכה לפני הרפואה, ובאמת היה את הרפואה לפני המכה".

"בורכ'ל בורכ'ל רציתי לראות אותך תחת הטלית בכ"ב אייר בדרך לחיידר, רציתי להביא אותך לחופה, תבקש אצל ריבונו של עולם שנהיה שמחים, שנהיה חזקים, אתה ידעת איך לבקש, מה שביקשת ומתי שביקשת קיבלת, אם זה היה ביום, או אם זה היה בלילה, כל כך אהבנו אותך ואנחנו כל כך אוהבים אותך, היית נשמה מוארת ומתוקה, הגיע זמנך".

"ואנחנו מבקשים מהקב"ה שנוכל להיות חזקים, התפללת כל כך יפה, עכשיו הגעת קרוב להקב"ה, אל תפסיק להתפלל בשביל ההורים שלך וכל המשפחה, לכל הסבים והסבתות, שנוכל להמשיך יחד משפחה שמחה, שנדע מה זה דרכיה דרכי נועם, קוראים לך ברוך, זה השם הראשון של אבא שלי ע"ה, קראו לו ברוך לוי יצחק, אותו הראשון שאתה תפגוש, תגיד לו, שהוא יתפלל שאנחנו נוכל להיות בשמחת החיים, עם אמונה וביטחון שהוא לימד אותנו".