אסיפה מיוחדת התקיימה בבית האדמו"ר מסאטמר שליט"א בקריית יואל לאור מחלת החצבת. בישיבה השתתפו מתנגדי החיסונים והתומכים ולבסוף פסק האדמו"ר כי הורים שמסרבים לחסן את ילדיהם לא יכולו לשלוח אותם לתלמוד תורה ולבית הספר

אסיפה מיוחדת התקיימה השבוע בבית האדמו"ר מסאטמר שליט"א בקריית יואל לאור מחלת החצבת המשתוללת בחודשים האחרונים בניו יורק, כאשר מאות הורים שמתנגדים לתת לילדיהם חיסונים גרמו להתפרצות המחלה בכל מרכזי החרדים במדינה וגררו את זעם השלטונות.

ביום חמישי הגיעו קבוצה של מתנגדי החיסונים הגרים בעיר פאלם טרי – קרית יואל, לבית האדמו"ר מסאטמר שמכהן כרב העיר, אחרי שהנהלת המוסדות של החסידות בקרית יואל החליטו לא לאפשר לילדים שלא מחוסנים להגיע לתלמוד תורה ולבית הספר לבנות. זאת אחרי שמשרד הבריאות במדינת ניו יורק התחילו לתת קנסות על מוסדות שיאפשרו זאת.

יחד עם מתנגדי החיסונים הגיע הרה"ג ר' אלי' בער וואכטפויגל שליט"א וגם פרופסור ממרכז הרפואי באוקלוהמה סיטי דוקטור מיאן שתומך באי מתן חיסונים. בנוסף הגיעו גם 3 רופאי ילדים שמטפלים בילדי העיר קרית יואל, בראשות הרופא החרדי ר' אברהם יושע ווערצברגר וראשי חברת הצלה.

הרב וואכטפויגל עם האדמו"ר מסאטמר שליט"א

בתחילת האסיפה דיבר הפרופסר מאוקלוהמה שאחרי מצגת קטנה דיבר גם על האיסור הדתי שיש בחיסונים, אך האדמו"ר מסאטמר הפסיק אותו ואמר לו "לא באת לומר לי מה מותר ומה אסור בדת. ממך אני רוצה לשמוע רק מבחינת הראיה הרפואית שלך".

ואז התחיל רופא הילדים ר' ווערצברגר לומר את הטענה בעד החיסונים, הוא הסביר שהוא כבר רופא בעיר קרית יואל – פאלם טרי מעל 34 שנה והוא כבר חיסן בעצמו מעל 10 אלף ילדים ובנתיים ב"ה הוא לא ראה אפילו מקרה אחד של בעיות כמו שטוענים מתנגדי החיסונים. כאשר הפרופסר מאוקלוהמה טען נגדו שהוא וכל הרופאים משוחדים מיצרני התרופות, ענה לו הרב וורצברגר שהוא עוד לא קיבל בנתיים כלום מיצרני התרופות והוא שאל את הפרופסר מי שילם לו על הכרטיס טיסה מאוקלוהמה לניו יורק.

אחרי דיון של כחצי שעה אמר האדמו"ר מסאטמר שליט"א שיהודים צריכים לפסוק לפי השולחן ערוך, בשולחן ערוך רואים שרופא יש לו נאמנות אפילו לגבי חיובי כריתות, למשל להאכיל חולה ביום הכיפורים או לגבי ברית מילה ואם עפ"י השולחן ערוך אפילו רופא נכרי נאמן בוודאי רופא יהודי ירא שמים נאמן ולכן צריכים להתחסן עפ"י ההלכה.

בסיום דבריו פסק האדמו"ר שמבחינתו מי שלא רוצה להתחסן לא יוכל להמשיך לשלוח את ילדיו במוסדות של סאטמר, ומי שמעוניין, שיפתח להם מוסדות מיוחדים.