בתחילת זמן קיץ הנוכחי נפתחה ישיבת 'בצל החכמה' בנשיאותו של בעל ה'באר שרים' הגאון האדיר רבי אברהם יפה שלזינגר שליט"א

בתחילת זמן קיץ הנוכחי נפתחה ישיבת 'בצל החכמה' בנשיאותו של בעל ה'באר שרים' הגאון האדיר רבי אברהם יפה שלזינגר שליט"א. הישיבה שכוללת בשלב זה כ-20 בחורים מבחירי הישיבות הטובות בארץ, דוגמת 'בית מתתיהו', 'מיר', ועוד, שוכנת בבית המדרש 'בצל החכמה' ברחוב סורוצקין 16 בירושלים.

נכון לעכשיו, אין בחורים צעירים בישיבה, והיא פועלת רק במתכונת של 'קיבוץ', שכאמור מורכב מטובי הבחורים של עולם הישיבות. בראשות הקיבוץ עומד חתנו של הגר"י אזרחי ראש ישיבת מיר, הגאון רבי אברהם לדרמן שליט"א.

בשונה ממרבית הישיבות הליטאיות ששם לומדים בעיקר את סדרי "נשים-נזיקין", בישיבת 'בצל החכמה' החדשה לומדים את סדר "קדשים", כאשר המסכת שלומדים בחורי הישיבה כעת היא מסכת "זבחים".

נשיא הישיבה מרן בעל ה'באר שרים' בשיחה עם ראש הקיבוץ הרב אברהם לדרמן

ביום חמישי האחרון, מסר נשיא הישיבה מרן ה'באר שרים' הגאון האדיר רבי אברהם יפה-שלזינגר שליט"א שיחת פתיחה לבחורי הישיבה, בה הוא עורר אותם להתחזק ולחזק את הישיבה החדשה, לשקוד על לימודם ולהתמיד בלימוד מסכת 'זבחים'.

לאחר מכן עברו בחורי הישיבה לברכה והתייעצות אצל מרן ה'באר שרים' שבירך כל אחד ואחד מהם בחום וברגש רב.

הישיבה החדשה שנפתחה מצטרפת לפעילותו התורנית הרבה של מרן ה'באר שרים', שמוסר בחודשים האחרונים שיעור קבוע בפרשת השבוע, בהלכה ובאגדה, בכל יום ראשון בשעה 9 בערב בשכונת הבוכרים בבית הכנסת ברחוב מוסיוף 13.