בזמן שזרמים בעיר הרימו את קולם בעד פתיחת עסקים בשבת: יתקיים ביום חמישי מעמד הכנסת ספר תורה שנכתב במימיון תושבי העיר, בהשתתפות גדולי ישראל, ובראשם הגאון הגדול ר' שמעון בעדני שליט"א, אישי ציבור ואומנים

בשביל רבים ברחבי הארץ יום זה הינו ל'ג בעומר, יום פטירתו והילולתו של רשב"י זיע"א, אך בחריש לא מסתפקים רק בזה, ביום זה מתקיים בחריש, מעמד היסטורי, בסימן 'חריש אומרת כן לתורה', ביוזמתו של הגאון הרב אשר זגדון שליט"א, אשר איחד את כלל המגזרים בחריש, סביב כתיבת הספר תורה של כולם.

לאחר 3 שנים של כתיבת ספר תורה, שרבים מתושבי חריש, השתתפו בכתיבתו, ביום זה יתקיים הכנסת הספר לבית הכנסת 'מקדש שלמה' שגם את בית הכנסת יחנכו באותו יום בדיוק.

כתיבת ספר התורה מגיעה אחרי שזרמים מסוימים בעיר הרימו את קולם בעד פתיחת עסקים בשבת, וזרמים אחרים, מקצינים את דרכה של תורה, החליטו מארגני האירוע, לקיים את האירוע בסימן 'חריש אומרת כן לתורה'.

"התורה שייכת לכולם, לא משנה איזה כיפה אתה לובש, אם בכלל אתה לובש, כולנו בני עם אחד, שייחודו של עם זה הינו התורה הקדושה, למעמד זה של קידוש ה' אדיר, יגיעו מאות מרחבי העיר ומחוצה לה, מכלל המגזרים, ויצעדו ברחובה של עיר, לכבודה של תורה, ברוב פאר והדר, ויכריזו בקול רם, 'חריש אומרת כן לתורה'", אומרים אנשי בית הכנסת.

האירוע יתקיים ביום חמישי יח' באייר 23/05 מהשעה 17:00 ועד השעה 22:00, בהשתתפות גדולי ישראל, ובראשם הגאון הגדול ר' שמעון בעדני שליט"א, אישי ציבור,ואומנים ובראשם גדול הזמר המזרחי חיים ישראל ותזמורתו.

כידוע, חריש הינה עיר חדשה בישראל, אשר שוכנת על כביש שש, [מחלף עירון]. "כל החוזרים מציון רשב"י הקדוש במירון, יכולים בנקל להכנס לחריש ולתת כבוד לתורה", חתמו בבית הכנסת.