עדויות על התנהגות ברוטלית ואלימה של קבוצת שוטרים כלפי ילד מוגבל שכילית הלומד ב'שיח סוד'. השוטרים המשיכו להתעלל בנער למרות שעדי ראייה צעקו להם שמדובר בילד מיוחד. למרות פציעתו, החליטו השוטרים לקחת אותו למעצר

תיעוד שהתפרסם הלילה (חמישי) ברשת מעיד על התנהגות ברוטלית ואלימה של קבוצת שוטרים כלפי ילד מוגבל שכילית הלומד ב'שיח סוד'. השוטרים המשיכו להתעלל בנער למרות שלדברי עדי ראייה צעקו להם שמדובר בילד מיוחד. עוד נטען כי הילד כלל לא התנגד למעצר ולא הייתה סיבה נראת לעין לאלימות הקשה.

הרקע לאירוע הוא ביטול מדורת ל"ג בעומר בשכונת מקור ברוך בירושלים שנענתה בהתנגדות של כמה נערים שארגנו את המדורה. מדריך בשיח סוד סיפר בשיחה עם 'חדשות JDN' כי הילד צעק משהו לעבר בלשית משטרה, דבר שעורר את זעמם של השוטרים במקום וגרר את האלימות הקשה, כשבתיעוד נראה הילד מדמם על הרצפה כשמספר שוטרים מעליו.

למרות שנאמר לשוטרים כי מדובר בילד מוגבל שכלית, ואף דימם בזירה מפניו כתוצאה מהמכות שחטף, החליטו השוטרים לקחת אותו לתחנת המשטרה למעצר. לאחר התערבות מנהל המוסד שהגיע לתחנת המעצר, הוא שוחרר וטופל במקום על ידי חובש. כעת מתאושש הנער מהאירוע בדירת 'שיח סוד'.

ממשטרת ישראל נמסר: "במהלך פעילות המשטרה אתמול לאכיפה של הקמת מדורות העלולות לסכן חיי אדם בשטחים אסורים בשכונת מקור ברוך בירושלים, נתקלו השוטרים באלימות מצד עשרות מתפרעים שכללה זריקות אבנים, חפצים ותקיפת שוטרים".

"מתחקור ראשוני של האירוע עולה שבמהלך הפעילות תקף צעיר את אחת השוטרות. במהלך המעצר החשוד התנגד, התפרע ונפצע בפניו. מיד לאחר מעצרו ועם בירור מוגבלותו החליט קצין המשטרה שנכח בשטח על שחרורו לאלתר והוא טופל במקום ע״י מד״א.
יחד עם זאת, נסיבות האירוע נבדקות ויתוחקרו במלואן".