פוליטיקאים ואישי ציבור מגיבים בזעזוע לתיעוד שהתפרסם בשעות האחרונות ובו נראים שוטרים מכים בברוטליות חסרת מעצורים נער חרדי הסובל ממוגבלות שכלית תוך שימוש באלימות עד שהנער נאלץ לקבל טיפול רפואי. "להעמיד לדין את המעורבים"

התיעוד שהתפרסם בשעות האחרונות ובו נראים שוטרים מכים באלימות בחור חרדי הסובל ממוגבלות שכלית, ממשיך לעורר סערה גם בפוליטיקה. ח"כ ינון אזולאי ממפלגת ש"ס הגיב "אני ‏קורא להדחת השוטר שהכה את הילד האוטיסט, ״תקיפת הילד מבחילה ובלתי אנושית, השוטר שהיכה את הנער, סדיסט ולא ראוי לשרת במשטרה. אני קורא לשר לבט"פ להדיח את השוטר המכה לצמיתות, ולהשעיית שאר השוטרים שהיו בזירה ולא מנעו זאת עד לבירור העניין".

ח"כ תמר זנדברג יו"ר מרצ כתבה "‏אלימות משטרתית היא איום על הדמוקרטיה והיא תמיד מופנית קודם כלפי מוחלשים, מיעוטים, חסרי קול. פונה הבוקר למפכ״ל המשטרה בדרישה לחקור את המקרה ברצינות, למצות את הדין ובעיקר להסיק מסקנות עומק ורוחב להתנהלות המשטרה מול אזרחים".

‏סגן שר החינוך מאיר פרוש: "הצפיה בתיעוד האלימות הקשה שספג היא בלתי נסבלת והשנאה וחוסר האנושיות שמפגינים השוטרים היא מתחת להבנת בן אנוש. אני דורש ממפכ"ל המשטרה ומהשר לביטחון פנים למצות את הדין באופן מידי עם האחראים לפשע הזה ולהשעות אותם מהמשטרה לאלתר".

עורך הדין איתמר בן גביר כתב: ‏"רק תביעה של מאות אלפי שקלים לכיס האישי שלהם. אין דרך אחרת מללמד אותם זכויות אזרח (אני מדבר כמובן על מי שבתמונה. יש הרבה מאוד מגבניקים ושוטרים הגונים וראויים אבל יש גם עשבים שוטים!)".

גם ח"כ יאיר לפיד שחשף בעבר כי גם לו יש ילד הסובל מאוטיזם, כתב: "זה סרטון מזעזע שפוצע את הלב ומרתיח את הדם. המשטרה חייבת לבדוק את העניין הזה בדחיפות".

ח"כ ישראל אייכלר הגיב: "אני מודה שלא הייתי מסוגל לראות את סרטון הזוועה של נער נכה ומוגבל שראשו שותת דם, מרוצץ באבני שפה, ומובל כשה לשחיטה וידיו עקודות, מבלי להיזכר בתמונות דומות מאירופה הכבושה".

"נפש האדם היהודי אינה מסוגלת למחזות אכזריים כל כך נגד חסרי ישע. פראי האדם בשטח ידעו שהוא נער מוגבל. ביותר הזדעזענו מהשוטרות שניסו להסתיר את המצלמות, שתיעדו את ההתעללות הברוטאלית. חייתיות שכזו נגד ילד יהודי חסר אונים, הוא מעשה נפשע שמוגדר כפשע. אין לעבור עליו בשתיקה".

"אפילו אם היו נוהגים כך עם בעלי חיים, התקשורת היתה יוצאת בקול רעש גדול ובנביחות ארגוני ההגנה על חיות. ואילו כשמדובר בנער חרדי המוגבל בשכלו התקשורת והמשפטנים שותקים. אין פוצה פה ומצפצף. התקשורת מתירה את דמם של החרדים בכל עת ובכל שעה ולכן המסיתים הללו אחראים ישירות על הפשע הזה. הם מדרבנים למלחמה נגד החרדים ולכן הם מחפים על הפראיים במדים שלא יתנו את הדין".

"דמו של הנער היהודי לא יימחה וכתמי דמו על מצחם של השוטרים כאות קלון , עד שכל המעורבים יודחו מן המשטרה".

"התגובה של משטרת ישראל כביכול היתה הגנה עצמית של השוטרים מעוררת זעם נורא. מי שרואה את הסרטון מבין שכל אדם חרדי זקוק להגנה, מפני האכזריות שהתגלתה באירוע הזה".

"אין לנו אמון בשופטי המשפט החילוני העוינים את החרדים. רק הקב"ה השופט כל הארץ הוא יעשה משפט, נגד המפקדים, השוטרים שהתעללו בילד והשוטרות שניסו למנוע את צילומי הפשע. זעקות הנער הנעקד, ירדפו אותם עד סוף ימיהם".