"לחזק את היהדות החרדית בארץ": כ"ק האדמו"ר מסאטמאר יערוך ביקור גדול בחודש חשוון תש"פ. ההכרזה על הביקור נמסרה בהודעה מיוחדת לחסידים במהלך עריכת שלחנו של האדמו"ר בל"ג בעומר. גולת הכותרת של הביקור: חנוכת הבית לבית מדרש בירושלים

בחסידות סאטמאר וביתר קהילות הקודש התבשרו ביום שישי האחרון, כי כ"ק האדמו"ר מסאטמאר שליט"א יערוך ביקור גדול בארה"ק בחודש חשוון תש"פ, מיד לאחר החגים. ההודעה על דבר הביקור המתוכנן נמסרה לאלפי החסידים במהלך שולחנו הטהור של האדמו"ר לרגל ל"ג בעומר, בשילוב מגבית למען מוסדות 'ייטב לב' בארה"ק, בבית המדרש הגדול של החסידות בשכונת ויליאמסבורג בברוקלין.

במהלך שולחנו נשא האדמו"ר דברות קודש, בהם שיבח את התרומה הגדולה של חסידות סאטמאר למען חיזוק היהדות החרדית בארה"ק, וביקש להמשיך ולחזק את כל מוסדות החינוך המבקשים לחנך את תלמידיהם על טהרת הקודש בקדושת ארץ ישראל אמיתית. "בחמש השנים האחרונות יצאנו הן למוסדות שלנו, והן למען כל המוסדות על טהרת הקודש ולמען כל מלחמות ה' בעמלק", אמר האדמו"ר.

"כמה כסף הציבור נותן?! אין להאמין. הרבה פעמים עומדים וחושבים כיצד יכול להיות שיהודים נותנים עוד ועוד פעם, ויתן ויחזור ויתן. זה פלא ממש. רואים שאלו שמבקרים שלא צריכים לתת כאן מסיבה כזו ושם מסיבה אחרת, וכן הלאה – לא נותנים בשום מקום. מי שנותן, נותן בכל מקום. אשריכם ישראל באמת. זה קידוש שם שמים גדול. אנו צריכים לחזק את כל המוסדות, כל קהילה, כל אחד שיש לו מסירות נפש. כל זה לצד הנתינה הגדולה למען מוסדותינו הקדושים. כמה שניתן, הרבי זכותו יגן עלינו ישפיע למעלה ויחזיר לנו פי שניים, כי זה היה רצונו", אמר האדמו"ר לחסידיו.

גולת הכותרת של הביקור המתוכנן תיהיה מעמד חנוכת הבית לביהמ"ד הוותיק של חסידי סאטמאר ברחוב יואל בירושלים, שנבנה מחדש בשנים האחרונות, שנים רבות לאחר שהוקם על ידי כ"ק האדמו"ר בעל ה'ויואל משה' מסאטמאר זצ"ל ובו התפלל. עם הגיעו לארץ תיערך לאדמו"ר מעמד קבלת פנים ענק על ידי העדה החרדית, בהשתתפות רבני הבד"ץ, בהם הגאב"ד והראב"ד שליט"א, וכן אדמו"רים ורבנים רבים. במעמד אף צפויים להשתתף אלפי ילדי הקהילות של העדה החרדית וקהילות נוספות על טהרת הקודש.

אתר JDN ימשיך לדווח על הביקור ההיסטורי.