סערת האלימות של משטרת ישראל נגד הבחור החרדי בעל הצרכים המיוחדים ממשיכה לעורר הדים בתקשורת. הבוקר סיפר אביו של הבחור כי "יענקי הוא אדם אחר. הוא כבוי, פגוע ומושפל - זה לא יאומן. אנחנו מכירים אותו כאדם שמח ומאושר שמתמודד"

סערת האלימות של משטרת ישראל נגד הבחור החרדי בעל הצרכים המיוחדים ממשיכה לעורר הדים בתקשורת. הבוקר בראיון לערוץ 13 סיפר אביו של הבחור כי "יענקי הוא אדם אחר. הוא כבוי, פגוע ומושפל – זה לא יאומן. אנחנו מכירים אותו כאדם שמח ומאושר שמתמודד. הוא אמר לי 'אבא, קיבלתי את המכה של החיים'.

הוא הוסיף, "כבר יודעים שיש מספר סרטונים. בימים הראשונים לא היינו מסוגלים לראות אותם, אתמול קיבלתי החלטה שאני חייב לראות. היות ואין לנו את המדיה הזאת אין לי גישה לזה, אז עדיין לא ראיתי. אני ניזון מאנשים שראו – ואנחנו מזועזעים".

"הבן השני שלי אמר לי 'אבא, אני מכיר את ינקי, הוא נשמה טובה והוא באמת לא עשה כלום – לא רק כי אני מכיר אותו, כי רואים'. גם בסרטון רואים על ינקי שהוא ילד מיוחד לפי ההתנהלות שלו. אנשים צעקו מסביב – 'תעזבו אותו הוא ילד מיוחד', גם ינקי צעק – 'אני מיוחד', הוא משתמש בזה ממש כשהוא במצוקה, למרות שהוא לא ואהב את זה".

"היום ברור שאין מקום לשאלה הזו, כי הדברים מדברים בעד עצמם. כל מי שצפה בסרטון מבין שלא היה שם מצב לא ברור. הזעקה שאנו זועקים היא מה היה שם? מה הביא את ינקי למצב שאוזקים ומכים אותו – הוא לא עשה כלום".

עוד בנושא
מפקד תחנת לב הבירה במחוז ירושלים ורב משטרת ישראל נפגשו עם מנהל מערך הדיור בשיח סוד, "אודות התמונות הקשות מהאירוע בו נעצר ושוחרר הבחור משיח סוד". הקצינים טענו: לא היה ברור לשוטרים שמדובר במי שצרכיו מיוחדים • סרטון חדש מוכיח: המשטרה שיקרה