במכתב ששלח הבוקר רבה של ירושלים הרב אריה שטרן למ"מ מפכ"ל המשטרה על האלימות המשטרתית נגד הנער החרדי הוא כותב "התעניינתי בגורלו של הבחור הוכה על ידי המשטרה ונדהמתי כי עדיין לא התאושש ועדיין אינו מסוגל לחזור לעצמו"

למעלה משלושה שבועות חלפו מאז פורסם התיעוד המזוויע בו נראים קבוצת שוטרים מכים באכזריות נער חרדי הלומד במוסד שיח סוד. במטרה לזרז את ההליכים והחקירה נגד אותם שוטרים, פנה הבוקר רבה של ירושלים הרב אריה שטרן למ"מ מפכ"ל המשטרה ניצב מוטי כהן וביקש לזרז את הבדיקה בעניין התנהלות השוטרים.

במכתב ששלח הוא כותב "התעניינתי בגורלו של הבחור אשר הוכה על ידי המשטרה ונדהמתי לשמוע כי עדיין לא התאושש ועדיין אינו מסוגל לחזור למסגרת הרגילה במוסד של שיח סוד".

"לכן בשל חומרת העניין החלטתי לפנות אליכם בבקשה שתפיקו את הלקחים שצריך לנהוג במשנה זהירות בהתייחסות לכל אדם פרטי ובייחוד למי שהוא מוגבל ונכה".

"אכן נכון שתפקידכם מחייב אתכם לשמור על הסדר הציבורי ואולם גם בזמן מילוי המשימה הזו עליכם לשמור על כבוד האדם ביחוד כאשר מדובר על חסר ישע".

בסיום מכתבו מוסיף הרב שטרן כי "נקוט בידינו הכלל שאין מזרזים אלא למזורזים ומנקודת ההנחה הזו אני כותב את הדברים ומצפה להודעת התנצלות מצדכם שאולי תרגיע את הנפגעים ומשפחתו".