גאב"ד מעלה אדומים הגר"א דויטש בביקור בקהילות היהודיות בדרום אמריקה

במהלך הביקור בדק הגאב"ד את כשרות המקוואות בקהילות היהודיות

ביקור רב רושם הסתיים לאחרונה בקהילות היהודיות בדרום אמריקה: גאב"ד מעלה אדומים הגאון רבי אברהם דויטש שליט"א קיים מסע ארוך בקהילות היהודיות בדרום אמריקה. בקהילות  שהגיע אליהם  נתבקש הגאב"ד על ידי רבני וגבאי הקהילה למסור שיעורים ושיחות מוסר בהשתתפות רבים מבני הקהילות.  בני הקהילה יצאו מגדרם כדי לארח את האורח החשוב מארץ ישראל שבה לחזקם להיות נאמנים לד' ולתורתו ולא לחשוש מהניסיונות הגדולים מבית ומחוץ שיש בקהילות הרחוקות של דרום אמריקה.

במהלך מסעו נשא הגאב"ד שורה של משאות חינוכיים בפני אישי חינוך בקהילות היהודיות. המסר שעבר כחוט השני בדרשות היה בנוגע לצורך של רבני הקהילות לעמוד על המשמר מול כל פורצי הגדר המבקשים להכניס שינויים חלילה בהלכה המסורה לנו. במשאו קרא הגאב"ד לשים חומה גבוהה מול כל הפיתויים והבלי הזמן והרחוב שמרחיקים את התלמידים מאהבת התורה.

אישי החינוך ניצלו את ההזדמנות המיוחדת של הביקור, כדי להציג בפניו שאלות חינוכיות שעולות כל העת על הפרק בחינוך ילדי ישראל בקהילות הנמצאות בריחוק מקום ממרכזי התורה בארץ ישראל ובארה"ב. לאור ניסיונו של הגאב"ד בקירוב רחוקים בעיר מעלה אדומים במשך שנים רבות, העלו בפניו שורה של שאלות הקשורות לילדי הקירוב הלומדים במוסדות הקהילה והאופן שיש לחנכם כדי להשריש בהם תורה ויראת שמים.

לאור המומחיות והשם שיצא לגאב"ד מעלה אדומים בבקיאות בענייני מקוואות, נתבקש על ידי האחראים על הטהרה לבדוק את כשרות המקוואות בקהילות השונות. בדיקת המקוואות נעשתה באופן מדוקדק בחלק מן המקומות נמצאו דברים הצריכים תיקון וחיזוק כדי שתהיה הטהרה בישראל באופן המהודר ביותר. הגאב"ד בירך את העוסקים במלאכת הקודש שדואגים שבכל קהילה וקהילה בעולם היהודי יהיה מקווה טהרה כשר למהדרין מן המהדרין.

בסיום המסע הארוך הודו גבאי הקהילות לגאב"ד מעלה אדומים על שטרח לחזק אותם בביקורו בקהילותיהם. עם שובו לארץ ישראל התקבל הגאב"ד הגאון רבי אברהם דויטש שליט"א על ידי בני קהילתו במעלה אדומים בשיעור מיוחד שנשא בבית ההוראה המרכזי במעלה אדומים,  שבמהלכו סיפר על החיזוק הגדול ורוח הקירוב הגדולה שנושבת היום בקהילות היהודיות בדרום אמריקה ועל הרצון שלהם בחיבור ובקשר של קיימא  עם יושבי ארץ הקודש.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו